Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Drugie miejsce dla dolnośląskich przewodników psów służbowych

Facebook

W ostatnich dniach w Czechach odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Przewodników Psów Służbowych. W zawodach udział wzięli dolnośląscy policjanci ze swoimi czworonożnymi partnerami, zajmując w 5-dniowych zmaganiach drugie miejsce.

/fot. wrocławska policja/

W powyższych zmaganiach wzięli udział funkcjonariusze Policji z Polski, Republiki Czeskiej, Niemiec, i Słowacji.

Polskę reprezentowali asp. Paweł Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Górze – przewodnik psa służbowego MAKS oraz mł. asp. Mateusz Jankowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przewodnik psa służbowego MIG.

Podczas 5-dniowej rywalizacji, przewodnicy musieli zaprezentować posłuszeństwo psa, tropienie śladów ludzkich, wyszukiwanie przedmiotów w terenie, wyszukiwanie osób w pomieszczeniach i w terenie, obronę przewodnika przed agresywnym atakiem przeciwnika oraz pościg za pozorantem.

Na drugim miejscu uplasowali się — asp. Paweł Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Górze i mł. asp. Mateusz Jankowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z czworonożnymi funkcjonariuszami. Mundurowi otrzymali dyplomy oraz puchar, natomiast psy służbowe zapas suchej karmy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj