Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Duże kolejowe modernizacje w regionie

Facebook

Jeszcze szybciej pojedziemy z Wrocławia do Poznania. W 85% udało się już ukończyć przebudowę fragmentów tej trasy pomiędzy Czempiniem a stolicą Wielkopolski.

fot. MichaelGaida / pixabay.com

Informuje Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych:

Już w ubiegłym roku udało się oddać do użytku zmodernizowany odcinek Wrocław – Rawicz, dzięki czemu do samej granicy województw dolnośląskiego i wielkopolskiego dotrzemy składem osobowym w mniej niż godzinę, a pośpiesznym – nawet w trzy kwadranse.

Będzie to kosztowało 1 mld 600 mln złotych. To 70 kilometrów linii kolejowej z wszystkimi przyległościami: stacjami, semaforami i przejazdami kolejowymi.

Tymczasem Kolejowego połączenia z Wrocławiem doczeka się w końcu strategiczny gospodarczo region Dolnego Śląska – czyli Zagłębie Miedziowe. Trasa do Lubina i Głogowa zostanie zrewitalizowana i w końcu będą na nią mogły wrócić pasażerskie pociągi. Sukces linii oznaczałby dla Wrocławian mniejsze korki na ulicy Średzkiej i drodze krajowej 94, bo to jest właśnie główna droga na Lubin, którą codziennie samochodami przejeżdżają setki osób dojeżdżających pomiędzy tą górniczą miejscowością a stolicą regionu:

Pociągi pasażerskie Kolei Dolnośląskich mają pomknąć w stronę Lubina w 2020 roku. Rewitalizacja ma kosztować około 250 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj