Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Duże zmiany w komunikacji miejskiej już od najbliższej soboty (4.06.)

Facebook

Utrudnienia czekają na pasażerów wszystkich linii, które przejeżdżają przez ulicę Kazimierza Wielkiego obok przystanku „RYNEK” i kina Nowe Horyzonty. Zacznie się tam remont skrzyżowania torów.

Największe utrudnienia napotkają ci, którzy jeżdżą tramwajami w stronę ulicy Legnickiej, informuje Adam Więcek z Wydziału Transportu wrocławskiego magistratu:

Co więcej, linia „33” będzie w szczycie kursowała dwa razy rzadziej niż zwykle – nie co 6, a tylko co 12 minut. Takie ograniczenie jest konieczne z powodu zwiększonej liczby tramwajów na objazdowej trasie. Dla tak często kursującego tramwaju po prostu brakowałoby tam miejsca. Ale zmienią się trasy także tych linii, które w ulicę Kazimierza Wielkiego wjeżdżają od strony Nowego Światu:

– tłumaczy Więcek. Ważna informacja dotyczy także pasażerów „czternastki” i „dwudziestki czwórki”:

Kierowcy aut muszą liczyć się ze zwężeniami jezdni w tym rejonie, a pasażerowie autobusów – ze zmianą miejsc, w których się one zatrzymają. W stronę Karłowic i Różanki autobusy 132 i 142 będą stawały nie na torach, a tam gdzie „K”, czyli w zatoce autobusowej przy jezdni. W przeciwną stronę przystanek także zostanie przeniesiony na jezdnię. Drogowcy wyznaczą tymczasowe miejsce dla pojazdów MPK, w rejonie krzyżówki Nowego Światu i ul. Cieszyńskiego. Utrudnienia mają potrwać trzy tygodnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020