Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Duże zmiany w kursach MPK na południu Wrocławia

Facebook

Od najbliższego weekendu na południu Wrocławia szykuje się prawdziwa rewolucja w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczą aż sześciu Wrocławskich osiedli. M.in. przedłużona zostanie linia nr 143.

Autobusy tych linii zostaną przedłużone dalej od pętli na Oporowie przez ulicę Solskiego, aleję Piastów, ulice Racławicką, ulice Powstańców Śląskich, Kamienną, Borowską i Świeradowską, skąd do pętli na Tarnogaju, czyli autobusy linii 143 będą kursowały w relacji od pętli przy ulicy Kminkowej do pętli na Tarnogaju.

mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia

Linia 143 będzie miała łącznie 21 nowych przystanków.

Zmiana ta pozwoli mieszkańcom zachodniej części miasta pojechać autobusem do osiedla Oporów, Grabiszynek, a także mieszkańcom osiedla Grabiszynek zapewni nowe połączenie, nową jakość komunikacyjną, zapewniając połączenie w kierunku ulicy Powstańców Śląskich, Rynku, ulicy Kamiennej, a także będzie to nowe połączenie autobusowe zapewniające w sposób bezpośredni dojazd z Oporowa przez aleję Piastów, ulicą Racławicką do ulicy Powstańców Śląskich.

Wydłużenie trasy wspomnianego autobusu (143) wiąże się ze zmianami rozkładów na Oporowie.

Z tego powodu autobusy 125 zostaną przeniesione z pętli na Krzykach do pętli na ulicę Tyniecką, czyli od ulicy Solskiego pojadą przez ulicę Wiejską, do pętli przy Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki.

Mieszkańcy tej części miasta będą mogli skorzystać z gęstszej siatki połączeń.

Autobusy linii 319, które dotychczas kursowały do ulicy Tynieckiej, od Oporowa zostaną przedłużone przez ulicę Karmelkową do pętli na Klecinie, zapewniając większą liczbę połączeń komunikacją autobusową pomiędzy Szczepinem, a FATem, o co zabiegała rada osiedla Klecina.

Dłuższą trasę będzie miał także autobus lini 132.

Na zachodniej części osiedla Oporów zostaną przedłużone kursy linii 132 od pętli przy ulicy Awicenny do pętli tramwajowej na Oporowie. Wszystkie te zmiany spowodują, że na zachodniej części osiedla Oporów obsługe komunikacyjną będą zapewniały regularne linie autobusowe 125 i 132 zapewniające dojazd do komunikacji tramwajowej na Oporowie oraz węzła FAT, a nawet w kierunku dworca głównego, co zapewniają autobusy linii 125.

Natomiast pospieszna linia A dojedzie teraz aż na Pętlę Krzyki.

Autobusy linii A, o co zabiegała rada osiedla Grabiszyn Grabiszynek zostaną przedłużone od pętli przy ulicy Racławickiej, przez ulica Skarbowców, Sowią, do pętli Krzyki, czyli w taki sposób aby zapewniać obsługę komunikacyjną, to połączenie z ulicy Racławickiej do pętli tramwajowej na Krzykach.

Autobusy lini 126 pojadą od ulicy Racławickiej do Pętli Krzyki, a następnie przejmą kursy linii 744, więc dojadą do pętli na ulicy Wojszyckiej.

Na ulicy Skarbowców, na ulicy Sowiej mieszkańcy uzyskają dojazd do ul. Powstańców Śląskich 2 liniami autobusowymi – autobusami 126 i 133 ze średnią częstotliwością w szczycie co około 7-8 minut. Będzie nadal zapewnione połączenie w kierunku FATu. W miejsce linii 125 będą kursowały autobusy linii A oraz dodatkowo: mieszkańcy osiedla Alina okolic ulicy Wojszyckiej nadal będą mieli zachowane połączenia z ulicy Wojszyckiej z pętlą tramwajową na Krzykach oraz bezpośrednie połączenie ze skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich z aleją Hallera, o co zabiegali, seniorzy mieszkańcy osiedla Alina przy ulicy Wojszyckiej..

Wspomniane zmiany wchodzą w życie od 21 sierpnia. Szczegóły znajdziecie na www.wroclaw.pl

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj