Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dwa mecze, dwie przegrane. Czy Mistrza Polski poznamy już w Szczecinie?

Facebook

Dwa mecze, dwie porażki. To dotychczasowy bilans Śląska Wrocław po meczach u siebie w finale play-off Energa Basket Ligi. Teraz wrocławian czeka wyjazd do Szczecina, gdzie mogą rozstrzygnąć się losy boju o Mistrzostwo Polski.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław koszykówka/

Zdecydowanie nie był to udany weekend w wykonaniu koszykarzy Śląska Wrocław. Trójkolorowi przegrali oba finałowe starcia z będącymi w świetnej formie „Wilkami Morskimi”. Warto dodać, że był ich to pierwszy historyczny mecz w tej fazie rozgrywek. Po lekkiej tremie i nieznacznej przewadze Śląska w pierwszej kwarcie przyjezdni niespodziewanie rozbili trójkolorowych w drugiej odsłonie 15:29, następne kwarty to już bardzo wyrównana gra, jednak wypracowana przewaga na początku spotkania sprawiła, że to szczecinianie wyjechali z Wrocławia zwycięzcy. Ostateczny wynik spotkania to 78:89.

W niedziele (04.06) koszykarze rozegrali mecz rewanżowy. Spotkanie niemalże od początku do końca układało się pod dyktando gości. Zdecydowanie dużo lepiej punktowali od podopiecznych Erdogana. Tego wieczora bardzo skuteczni byli Cuthbertson i Brown, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 21 punktów. Dla porównania najlepszy wynik tego dnia dla Śląska wykręcił Martin- 16 pkt. King dominował, jedyny moment, w którym można było myśleć, że trójkolorowi mogą jeszcze powalczyć to druga kwarta. Jednak pary wystarczyło tylko na 10 minut, a to zdecydowanie za mało, w efekcie ulegli aż 65-92.

Teraz losy Mistrzostwa Polski przenoszą się do Szczecina. Trzecie spotkania odbędzie się w środę (07.06) o godzinie 20:00.

Autor: Kamil Durkacz