Radio Gra Wrocław

Dwa wrocławskie zespoły powalczą o awans do LOTTO SuperLIGI

Tegoroczne rozgrywki forBET 1.LIGI zapowiadają się emocjonująco. Trudno wskazać faworyta, a walka o awans do LOTTO SuperLIGI będzie się toczyć do ostatniej kolejki. Powalczą o niego dwie ekipy z Wrocławia – TIM GWARDIA i COME-ON.

/fot. fb. TIM Gwardia Wrocław Tenis/

Już wkrótce wszystkie oczy zwrócone będą w stronę LOTTO SuperLIGI, ale nie mniej ciekawie będzie w forBET 1.LIDZE. Już pierwszy sezon pokazał, że walka o awans może dostarczyć sporych emocji. Przypomnijmy, że triumfator rozgrywek forBET 1.LIGA uzyska bezpośrednią przepustkę do LOTTO SuperLIGI, natomiast drużyna, która zajmie 2. miejsce w tabeli stoczy bój o kwalifikację z przedostatnią drużyną sezonu zasadniczego najwyższej klasy rozgrywkowej.

Już pierwsza kolejka zaplanowana na 6 maja (sobota) zapowiada się bardzo emocjonująco. Wrocławski COME-ON, w którego barwach występuje młodsza siostra Huberta Hurkacza – Nina Hurkacz oraz doświadczony Błażej Koniusz, zwycięzca juniorskiego Australian Open w grze podwójnej z 2006 roku, zagra na wyjeździe z KT GAT Gdańsk.

W drużynie gospodarzy pierwsze skrzypce powinna grać Weronika Ewald, która w tym roku dotarła do ćwierćfinału juniorskiego singla w Australian Open. Weronika jest obecnie trzecią najwyżej notowaną Polską w światowym rankingu juniorek ITF (74. miejsce). W ostatnim czasie otrzymała nawet powołanie do seniorskiej kadry Polski na mecz z Kazachstanem w ramach Billie Jean Cup.

Drugi z tamtejszych klubów – TIM GWARDIA Wrocław, w zeszłym sezonie był bliski historycznego awansu do LOTTO SuperLIGI. Jednak w decydującym spotkaniu uległ po zaciętej walce Parkowi Tenisowemu Olimpia Poznań 2:4. Rywalem GWARDII w 1. kolejce będzie inny przedstawiciel tego regionu – ZTT BAZALT Złotoryja.

To zespół, który w tym roku nastawia się na zbieranie doświadczenia. W jego szeregach nie brakuje ciekawych postaci. Marcel Zieliński jest synem Mariusza Zielińskiego, zwycięzcy Narodowych Mistrzostw Polski z 1999 roku. Dotychczas, z racji swojego zamieszkania, występował pod niemiecką flagą, ale podjął decyzję o grze dla Polski. Jego forma ostatnio mocno zwyżkuje. W niedawnym turnieju rangi ITF M15 w Telde na Gran Canarii dotarł do finału.