Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dwie firmy chcą dostarczyć nam tramwaje. PESA dwukrotnie droższa od Moderntransu

Facebook

Poznański Moderntrans albo dwa razy droższa – choć dużo nowocześniejsza – bydgoska Pesa. Tylko dwie firmy zgłosiły się do przetargu na 40 nowych tramwajów dla wrocławskiego MPK. Czy to oznacza, że przyjdą do nas kolejne moderusy? Sprawdza to Damian Zdancewicz

Pesa za swoje tramwaje oczekuje od miasta prawie 8 mln złotych za sztukę. Oferuje jednak w zamian takie pojazdy, które niską podłogę mają na całej swojej długości – tak, jak to jest w tramwajach typu twist dostarczonych przez tę firmę dwa lata temu. Całe zamówienie wyniosłoby ponad 325 milionów.

Dwukrotnie tańszy jest Moderntrans. Jeden oferowany przez tę firmę tramwaj kosztuje niecałe 4,5 mln złotych. Ale tutaj udział niskiej podłogi to zaledwie 27%. Całe zamówienie w tym przypadku pochłonęłoby 176 milionów złotych.

Ale przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne musi sprawdzić oferty pod względem formalnym. Jest też czas dla oferentów na skargi i odwołania. Teoretycznie – nic więc nie jest przesądzone.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024