Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dwie oferty w trzecim przetargu na remont mostu Osobowickiego. Obie przekraczają zakładany budżet!

Facebook

Są oferty w kolejnym przetargu na przebudowę mostu Osobowickiego. Kolejny raz przekraczają one zakładany budżet. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

google street view
google street view

To już trzeci przetarg ogłoszony przez Wrocławskie Inwestycje na realizację tego zadania. W dwóch poprzednich nie udało się wyłonić wykonawcy, ponieważ oferty przekraczały założony przez urzędników budżet na to zadanie. Podobny los może spotkać obecny przetarg, który został ogłoszony na początku kwietnia. Obie złożone oferty znacznie przekraczają kwotę przewidzianą na tę inwestycję. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienie niespełna 815 tys. złotych, a oferenci zaproponowali odpowiednio: ponad 1 mln 612 tys. zł i prawie 1 mln 368 tys. zł.

W obecnym przetargu zmienił się opis przedmiotu zamówienia. Wcześniej pisano, że „głównym założeniem inwestycyjnym jest przebudowa mostu Osobowickiego zgodna z ideą Wrocławskiej Polityki Mobilności”. Teraz zapis zmienił się na „głównym założeniem inwestycyjnym jest przebudowa mostu Osobowickiego zapewniająca poprawę warunków przemieszczania się i bezpieczeństwa wszystkim jego użytkownikom.”

Obecne zamówienie zakłada trzy warianty. Zgodnie z zapisami postępowania, budzące kontrowersje zwężenie jezdni ma być jednym z nich, a ostateczne rozwiązanie zostanie wybrane po konsultacji z radami osiedla. Przypomnijmy, że osiedlowi radni zgłosili wcześniej swój protest do prezydenta dotyczący zwężenia jezdni. Autorzy protestu podkreślali, że wytyczne, zakładające m.in. zawężenie istniejącej jezdni i wprowadzenie w jej miejscu trasy rowerowej, zostały stworzone przez osoby, które nigdy nie podróżowały tym mostem w godzinach szczytu.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj