Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dyskryminacja mężczyzn we wrocławskim Aquaparku? Sprawą zajmą się UOKiK i Rzecznik Praw Obywatelskich

Facebook

„Aquapark traktuje nas jak potencjalnych zboczeńców i sprzedaje niepełnowartościową usługę” – grzmią w internecie mężczyźni, którzy czują się dyskryminowani ofertą wrocławskiego parku wodnego. Na wpis w popularnym portalu zareagowało kilka tysięcy użytkowników. Sprawa stała się tak głośna, że zainteresowała już odpowiednie urzędy.

Posłuchajcie szczegółów w relacji naszego reportera:

(…) Z obecnych w obiekcie saun we wtorki korzystać mogą tylko kobiety. Mimo że panowie przez cztery dni w miesiącu dostają mniej wartościową usługę, ceny karnetów są dla nich tak samo wysokie (…)

Wrocławianie są podzieleni:

– mówią goście Aquaparku zaczepieni przez reportera Radia GRA.

Ta sprawa powraca do nas co jakiś czas. Cierpliwie wyjaśniamy, że zależy nam na komforcie wszystkich odwiedzających. Chcemy zapewnić wszystkim możliwość relaksu w komfortowych, intymnych warunkach. Ponieważ klientki zgłaszały nam oczekiwania zapewnienia dnia dedykowanego tylko dla nich, już wiele lat temu wprowadziliśmy taką możliwość. Oferta cieszy się znacznym zainteresowaniem, co jest dla nas dowodem, że taka opcja jest wciąż potrzebna. Oczywiście zadbaliśmy o sprawdzenie oferty pod kątem prawnym i pragnę podkreślić, że jest ona całkowicie zgoda z prawodawstwem, zarówno polskim, jak i unijnym. Przypominam także, że na rynku istnieją inne oferty dedykowane – na przykład wyłączone dla pań strefy w salonach SPA,  seanse kinowe tylko dla kobiet czy też salony fryzjerskie do których wstęp mają wyłącznie mężczyźni  – mówi rzeczniczka Aquaparku Anna Hejno.

W mediach społecznościowych Aquapark opublikował także informacje o rzekomej pomyślnej kontroli, którą na ten temat miał przeprowadzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dyrektor wrocławskiej delegatury UOKiK Elżbieta Kołodziej dementuje tę informację:

W związku z tym urząd zapowiada wszczęcie postępowania sprawdzającego. Ale ono – w przeciwieństwie do działań Rzecznika Praw Obywatelskich – nie będzie dotyczyło stricte dyskryminacji, a innych – nie mniej ważnych – aspektów:

Biuro Rzecznika Prawo Obywatelskich zapowiedziało jednak, że mimo wszystko poprosi UOKiK o współpracę przy tym temacie:

– mówi naczelniczka wydziału prawa antydyskryminacyjnego Anna Mazurczak z biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak dodaje – ostatnimi czasy wpływa co raz więcej skarg na dyskryminację w usługach. Autorami większości z nich są właśnie mężczyźni. To dobrze, bo świadczy o rosnącej świadomości tego, czym jest dyskryminacja. Zachęcamy panów do przesyłania do nas takich skarg, bo my jak najbardziej zauważamy ten problem – kończy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj