Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dyskusja, warsztaty, nawet przedstawienie teatralne na temat „Odnawialnych Źródeł Energii”

Facebook

Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? Te i im podobne pytania zadadzą sobie uczestnicy Dnia Otwartych Źródeł Energii na Wydziale Nauk Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Spotkają się tam przedstawiciele świata nauki, biznesu, administracji publicznej, aktywiści oraz mieszkańcy naszego miasta. W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. otwartą konferencję, warsztaty tematyczne oraz spektakl Teatru Aula, działającego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematami dnia będą kierunki rozwoju oraz szanse i zagrożenia związane z gospodarką energetyczną w Polsce. Natomiast program konferencji będzie oparty o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na  problemy niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta.

Dzień Odnawialnych Źródeł Energii odbędzie się już w najbliższy czwartek (21.01.), początek o godz. 9.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024