Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzień Otwarty MPK już 2 października

Facebook

Komunikacyjna fiesta w stylu pikniku rodzinnego coraz bliżej. Po raz pierwszy w historii Dzień Otwarty MPK odbędzie się na Zajezdni Tramwajowej Gaj (ul. Kamienna). Na fanów komunikacji miejskiej czeka moc atrakcji, wśród nich nauka jazdy tramwajem, pokaz zabytkowego taboru, konkursy z nagrodami, muzyka na żywo, warsztaty dla dzieci, czy food trucki.

Dzień Otwarty MPK 2021 odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.

Tego dnia każdy zainteresowany będzie mógł wejść w miejsca, które na co dzień są zamknięte dla postronnych. W ubiegłych latach MPK zapraszało na zajezdnię „Borek” przy ul. Powstańców Śląskich oraz „Ołbin” przy ul. Słowiańskiej. Tym razem swoje bramy otworzy dla zwiedzających Zajezdnia Tramwajowa „Gaj” przy ul. Kamiennej. Dzień Otwarty odbędzie się tam 2 października (sobota) między godziną 10 a 16.

Rokrocznie impreza ta przyciąga prawdziwe tłumy. Wzbudza zainteresowanie zarówno miłośników komunikacji miejskiej, jak i mieszkańców miasta oraz turystów, którzy chcą spędzić miłe popołudnie w piknikowej atmosferze.

– Na ten dzień czekamy cały rok! Uwielbiamy, gdy bramy naszych zajezdni wypełniają tłumy uśmiechniętych wrocławian i przyjezdnych – tych młodszych, jak i starszych. Dlatego z radością zapraszamy na największą rodzinną imprezę z komunikacją miejską w roli głównej – zachęca Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Poza tym, to wyjątkowa okazja, by po raz pierwszy w historii tak dokładnie poznać Zajezdnię Tramwajową „Gaj” od kuchni. Nie będziecie rozczarowani – dodaje.

Naucz się jeździć Skodą!

Jedną z przewidzianych atrakcji jest nauka jazdy tramwajem – dwukierunkową Skodą 19T. Któż nie chciałby samodzielnie usiąść za sterami potężnego pojazdu o długości ponad 30 metrów i ważącego ponad 30 ton? Podczas Dnia Otwartego MPK każdy będzie mógł poczuć się jak motorniczy!

– Rokrocznie nauka jazdy tramwajem jest jednym z tych elementów naszej eMPeKowej zabawy, które gromadzą największą liczbę chętnych – przyznaje prezes MPK.

Poza możliwością poprowadzenia Skody pod opieką wykwalifikowanego instruktora, na zwiedzających czekać będą także inne atrakcje, wśród nich:

  • pokaz zabytkowego taboru,
  • zwiedzanie zajezdni,
  • food trucki,
  • atrakcje dla dzieci, w tym dmuchańce i zabawy z animatorami,
  • muzyka na żywo,
  • wycieczka do zajezdni autobusowej,
  • stoiska wystawców.

 

Zagraj w FIFĘ na stoisku Śląska

W zabawie uczestniczą także partnerzy MPK, którzy zapewnią dodatkowe atrakcje. Wśród wystawców nie zabraknie wrocławskich klubów sportowych, współpracujących na co dzień z miejskim przewoźnikiem. Będą to m.in. Gwardia Wrocław, piłkarski Śląsk Wrocław i Panthers Wrocław. Każdy z nich przygotuje inne niespodzianki. Piłkarski Śląsk fanom piłki nożnej da się rozerwać na konsoli – każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w FIFĘ 21. Ponieważ po rozegranym meczu najlepiej jest zjeść coś dobrego i uzupełnić płyny, w pobliżu znajdzie się wiele food trucków.

A może by tak… pojechać na Obornicką?

Tradycyjnie, spółka zadba także o miłośników autobusów. Jeden z najnowszych Mercedesów w taborze MPK będzie zawoził chętnych na zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej, gdzie przewidziano zwiedzanie obiektu. Poznać będzie można całą logistykę związaną z transportem autobusowym. Po zakończonym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki będą mieli zapewniony powrót na Zajezdnię „Gaj”.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Miejski przewoźnik ma doświadczenie w organizowaniu dużych imprez z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przypomnijmy, że przed rokiem spółka zorganizowała prawdopodobnie największy dzień otwarty spośród polskich przewoźników. A wszystko z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Tak będzie i w tym roku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj