Radio Gra Wrocław

Dzień Otwarty MPK Wrocław. Co przygotowano?

Już w sobotę między godz. 11-16 w Zajezdni Gaj odbędzie się Dzień Otwarty MPK Wrocław. W programie przygotowano między innymi występy artystyczne, animacje, a także życie „od kuchni” wrocławskiego przewoźnika.

/fot. fb. MPK Wrocław/

Co przygotowało wrocławskie MPK?

Na miłośników komunikacji miejskiej czeka między innymi imponująca wystawa taboru, obejmująca zarówno zabytkowe pojazdy – a więc Gustawa, Ogórka, czy też Ikarusa Kubusia. A także najnowocześniejsze elementy floty – w tym autobus elektryczny oraz Pesę. Zaprezentowane zostaną także dźwigi, radiowozy nadzoru ruchu i inne pojazdy techniczne wykorzystywane przez MPK.

Uczestnicy będą mogli również udać się na specjalną wycieczkę po zajezdniach, która pozwoli zobaczyć zakamarki codziennej pracy przewoźnika. Dodatkowo, przewidziano przejazdy okazjonalne autobusem oraz tramwajem, pod okiem doświadczonych szkoleniowców, a także wycieczki tramwajem 102Na z przewodnikiem, ukazującym tajniki zakątków miasta.

Atrakcje dla całej rodziny

Dla najmłodszych przygotowano między innymi karuzelę i dmuchańce. A także specjalnie przygotowaną strefę maluszka oraz zabawy poprowadzoną przez animatorów.

Nieco starsi miłośnicy komunikacji miejskiej z łatwością odnajdą się w parku linowym ulokowanym w Parku Andersa, a także podczas licznych zajęć edukacyjnych i kreatywnych, na stoiskach służb mundurowych i spółek miejskich oraz w strefie wyzwań sportowych, gdzie będzie można spróbować swoich sił w wielu różnych dyscyplinach i aktywnościach. Radości dostarczą także spotkania ze zwierzątkami, takimi jak kucyki, urocze alpaki, kózki czy czworonogi z TOZ.

Czas relaksu i rozrywki

Na miejscu nie zabraknie również  oferty gastronomicznej oraz możliwości relaksu w zielonej strefie odpoczynku na terenie Parku Andersa, sąsiadującego bezpośrednio z zajezdnią. Czas umilać będą występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie, oraz animacje, zabawy i konkursy.

Atrakcją dla całych rodzin będzie wyjątkowa gra terenowa, stanowiąca wyzwanie i przygodę dla uczestników w każdym wieku. W jej ramach zdobywać będzie można pieczątki, odwiedzając poszczególne stoiska rozmieszczone na terenie zajezdni i parku. Każde stoisko przygotowano z myślą o różnorodnych aktywnościach i wyzwaniach, które przybliżą aspekty funkcjonowania miasta oraz jego bogatej oferty. Na zdobywców kompletu pieczątek czekać będą atrakcyjne nagrody.