Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzień Otwarty MPK Wrocław. Jakie atrakcje przygotowano podczas wydarzenia?

Facebook

Jutro od godz. 11 do 16 na terenie Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Długiej 63 odbędzie się Dzień Otwarty w MPK Wrocław. W planach między innymi wystawa zabytkowego taboru a także szereg atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce, karuzele czy fotobudka.

/fot. fb. MPK Wrocław/

W tym roku impreza wyjątkowo nie odbędzie się na zajezdni, a tuż obok nowej trasy tramwajowej przez Szczepin i Popowice.

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie wystawa zabytkowego taboru i pojazdów technicznych. Oprócz tego będą licznze atrakcje takie jak balon na uwięzi, czy strefa relaksu z leżakami. Dla najmłodszych natomiast przygotowano dmuchańce, karuzele, malowanie twarzy, fotobudkę, a nawet przejazdy kucykami i ściankę wspinaczkową. Całkowitą nowością są również wyścigi przy użyciu koników na patyku tkz. hobby horse.

Na terenie znajdzie się również strefa gastronomiczna z foodtruckami, a także stoisko z darmową watą cukrową.

/materiały prasowe/MPK Wrocław/

Co ważne, każdy uczestnik Dnia Otwartego będzie uprawniony do 10% rabatu na zakupy w plenerowym sklepie MPK, który również pojawi się wśród stoisk wystawowych.

Mimo że Dzień Otwarty MPK Wrocław odbywa się w plenerze, przewoźnik przewidział jednak odwiedziny uczestników imprezy na swoich zajezdniach. Specjalne autobusy bezpośrednio zawiozą chętnych na zajezdnie tramwajową Ołbin oraz zajezdnię autobusową przy ulicy Obornickiej.

To właśnie tam będzie można zasiąść za sterami autobusu oraz tramwaju i pod okiem wykwalifikowanego szkoleniowca nauczyć się obsługi, a także poprowadzić pojazdy.

Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić tereny zajezdni, odwiedzając niedostępne na co dzień miejsca i zobaczyć z bliska jak funkcjonują obiekty.

Przejazdy na teren zajezdni również umożliwią specjalne vouchery, które będzie można odebrać w punkcie informacyjnym MPK, znajdującym się przy wejściu na piknik. Odjazdy będą odbywać się co 30 minut, aż do zakończenia imprezy. Co istotne, ostatni autobus do zajezdni wyruszy z terenu imprezy o godzinie 16.00.

Jak dojechać na Dzień Otwarty MPK?

Możliwości jest wiele, jednak najbardziej spektakularnym sposobem dojazdu na Dzień Otwarty jest udział w specjalnej paradzie zabytkowego taboru tramwajowego. Pojazdy, które zatrzymają się tuż przed samą bramą terenu imprezy, wyruszą o godzinie 10.40 ze skrzyżowania ulic Dmowskiego i Jagiełły z nowego przystanku Kępa Mieszczańska.

Wśród wyjątkowych tramwajów, do których będzie można wsiąść, znalazły się między innymi takie modele jak LH 1217, G-091 „Gustaw”, Konstal N, Maximum oraz najnowszy Moderus Gamma.

Na specjalny przejazd trzeba jednak posiadać voucher, który za darmo można odebrać z Biura Obsługi Pasażera przy al. Kromera 21a lub ul. Świeradowska 22.

Dodatkowo w dniu imprezy na terenie miasta będzie kursować specjalna linia okólna, dowożąca chętnych mieszkańców na Dzień Otwarty. Jej trasa rozpocznie się na przystanku Opera i poprowadzi przez przystanki pl. Orląt Lwowskich, Dworzec Świebodzki, Smolecka, Śrubowa, Zachodnia, Niedźwiedzia, Małopanewska, Kwiska, Wejherowska (Hala Orbita), Port Popowice, Białowieska, Wrocław Popowice (17. południk)  do przystanku Długa (Ogrody Działkowe), skąd najłatwiej będzie można trafić na teren Politechniki. Częstotliwość kursów to około 20 minut, a przejazd specjalnym tramwajem jest całkowicie bezpłatny.

Oprócz tego na Dzień Otwarty można dotrzeć standardowymi środkami komunikacji miejskiej, która przejeżdża na co dzień w rejonie imprezy. Mowa o autobusach linii C, 103, 104, 122, 127 i 128, kursujących co około 8 minut.

/materiały prasowe/MPK Wrocław/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj