Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzień Paszportu. W tym roku organizatorzy przygotowali coś specjalnego

Facebook

8 grudnia będzie okazją dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych, by poznać fakty dotyczące państw posiadających swoje konsulaty, generalne i honorowe we Wrocławiu. Na Tarczyński Arenie odbędzie się bowiem Dzień Paszportu.

/informacja prasowa

Jak to będzie wyglądać?

Każdy uczestnik otrzyma przy wejściu paszport, z którym „podróżuje” po stoiskach poszczególnych krajów, gdzie otrzyma szansę zapoznania się z ciekawymi informacjami, czasami spróbować lokalnych specjałów, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Konsulaty wspólnie z wolontariuszami z wrocławskich szkół ponadpodstawowych.

Co organizatorzy przygotowali w tym roku?

Wizyta na stoisku kończy się podbiciem pieczątki w paszporcie. Równolegle na scenie głównej odbywają się prezentacje wszystkich krajów, występy artystyczne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Swoje stanowiska wystawią aż 23 konsulaty i kilka instytucji partnerskich.

Specjalnie w tym roku!

Podczas poprzedniej edycji Dnia Paszportu stadion odwiedziły ponad 2000 uczestników. W tym roku organizatorzy wydarzenia w szczególny sposób chcą uhonorować pogrążoną w wojnie Ukrainę.

Na ukraińskim stoisku będzie można między innymi skosztować dań lokalnej kuchni i wziąć udział w wyplataniu siatki maskującej, która zostanie przekazana na front oraz przekazać życzenia lub słowa wsparcia dla Ukraińców.

Wydarzenie zaplanowano od godziny 11:00 do 14:00.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023