Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzień Trójkąta, czyli długa lista atrakcji dla mieszkańców

Facebook

Już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia, swoje święto będą obchodzić mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego. W ramach tzw. Dnia Trójkąta zaplanowano długą listę atrakcji.

W tym roku Dzień Trójkąta jest organizowany pod hasłem „Poznaj postaci Przedmieścia Oławskiego.” To jest klucz i punkt wyjściowy do spotkań, warsztatów i różnego typu aktywności, które przygotowaliśmy na Przedmieściu Oławskim. Przede wszstykim w parku Na Niskich Łąkach w ogrodzie i muzeum Etnograficznym i w kilku miejscach przestrzeni osiedla.

mówi Bartosz Zubik ze Strefy Kultury Wrocław.

Zabawa rozpocznie się z samego rana w parku na Niskich Łąkach.

Zaczynamy cały Dzień Trójkąta w tym roku leniwym śniadaniem na trawie o godzinie 11 i później będziemy tam organizować spotkania z Joanną Rajkowską, która jest autorką instalacji artystycznej Trafostacja, która znajduje się dokładnie właśnie w parku Na Niskich Łąkach. Organizujemy tam turniej gry w bule, konkurs wiedzy o Przedmieściu Oławskim, konkurs taki też turniejowy, w którym można wygrać posadzenie drzewa w samym parku Na Niskich Łąkach.

Organizatorzy przygotowali się także na niekorzystne warunki pogodowe.

Warsztaty, o nie jesteśmy spokojni, ponieważ większość odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, jeśli nie to też będą one zaopiekowane, przygotowaliśmy namioty, pod którymi będzie można się schować, jeżeli pogoda nie dopisze, to na pewno w parku, przynajmniej rano się nie spotkamy. Mam nadzieję, że później będą przejaśnienia i wszyscy tłumnie przyjdziemy na wieczorną potańcówkę. Tym bardziej, że będzie z orkiestrą więc myślę, że będzie to dosyć ciekawe wydarzenie no i jest pod dachem.

mówi Katarzyna Okruszko ze Strefy Kultury Wrocław.

Przed Muzeum Etnograficznym przy ul. Traugutta otwarta zostanie natomiast Sąsiedzka Strefa Relaksu.

Będzie tam specjalnie wydzielona strefa, gdzie będzie można poleżeć sobie na leżakach, posiedzieć na kocach, wypić dobrą kawę. Z drugiej strony budynku będzie można sobie zrobić pamiątkowy portret, będzie tam czekał nasz fotograf, będzie można też zobaczyć wystawę postaci Przedmieścia. Tydzień, dwa tygodnie wcześniej wypuściliśmy się tam by spotkać się z mieszkańcami, których twarze będziemy pokazywać.

W programie przewidziano też cieszące się dużą popularnością sąsiedzkie spacery.

Jeden z tych spacerów jest taki trochę o historii sztuki, więc będziemy szli szlakiem postaci na murach, które można zobaczyć. Drugi spacer, to jest szlakiem kobiet Przedmieścia Oławskiego, myślę, że on jest super ciekawy, historyczny prowadzony przez Ewę Pluta. Mamy też „Szlakiem postaci z przeszłości”, spacer naszego ulubionego przewodnika czyli Szymona Maraszewskiego. Czwarty czy piąty z tych spacerów jest szlakiem również postaci, ale takich nieistniejących rzeczywiście, czyli tych z kart książek, filmów, piosenek, legend i ten spacer poprowadzi pani Małgorzata Ulrich Kornacka.

mówi Bartosz Zubik ze Strefy Kultury Wrocław.

Część wydarzeń będzie się odbywać w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego.

Mamy warsztaty z sitodruku w Centrum na Przedmieściu, mamy bardzo ciekawe czytanie performatywne w Centrum na Przedmieściu również zrealizowane przez Teatr Układ Formalny. Ono odnosi do czasów PRL-u i takich historii z dreszczykiem trochę z tamtych czasów związanych bezpośrednio z trójkątem.

Na zajęcia zapisać można się na stronie strefakultury.pl

Na część wydarzeń miejsc nie ma, ale proszę śmiało do nas pisać, zapisujemy na listy osób rezerwowych, część wydarzeń ma wstęp wolny, więc tam tam zapisy nieobowiązują np. na warsztaty rowerowe. Czy na nasze sąsiedzkie śniadania.

mówi Katarzyna Okruszko ze Strefy Kultury Wrocław.

Świętowanie zakończy się zaplanowaną na 22.30 Sąsiedzką Potańcówką w parku na Niskich Łąkach.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj