Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzień walki z rakiem

Facebook

Dziś międzynarodowy dzień walki z rakiem. Z tej okazji Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przygotowało kampanię pod tytułem “Maseczka nie chroni przed rakiem”.

Dziś międzynarodowy dzień walki z rakiem. Z tej okazji Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przygotowało kampanię pod tytułem “Maseczka nie chroni przed rakiem”. Celem akcji jest zachęcenie pacjentów do kontynuowania leczenia i badań pomimo pandemii.

 

–  mówiła Aleksandra Sztuder, lekarka z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, która zaznaczyła również jak ważna jest profilaktyka

Lekarka dodaje, że pomimo pandemii koronawirusa nie przerywają leczenia swoich pacjentów.

– mówiła rzeczniczka placówki, Agnieszka Czajkowska-Masternak

Dolnośląskie Centrum Onkologii ogłosiło także konkurs dla szkół podstawowych. Zadaniem uczestników będzie stworzenie krótkiego spotu promującego wiedzę na temat wpływu palenia tytoniu na rozwijanie się chorób nowotworowych. Najlepszy film zostanie wyprodukowany przez profesjonalistów.

Prace można wysyłać do 30 kwietnia na adres onkologika@gmail.com.

Gościem Porannej rozmowy w RMF FM był prof. Adam Maciejczyk. Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego odpowiedział na pytania o to, jak wyglądał ostatni rok w leczeniu onkologicznym. Czy pandemia wpłynęła na leczenie w szpitalu, w którym pracuje? Czy pacjenci boją się zgłaszać ze swoimi dolegliwościami do lekarzy?

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024