StartW Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Dziś (25.07) Dzień Bezpiecznego Kierowcy! Czy wrocławianie zasługują na to miano?

Pierwszy miesiąc wakacji mija na drogach spokojniej niż przed rokiem, komentuje podinsp. Leszek Konefał z wrocławskiej drogówki:

Jak to wygląda w liczbach? W tym roku od początku wakacji było 165 wypadków – o 45 mniej niż rok temu w tym samym czasie. Liczba rannych spadła z ponad 250 do niespełna 200. Wrażenie robi różnica w liczbie kolizji – do tej pory wydarzyło ich się 2700. W lipcu ubiegłego roku do tego dnia było ich około 3300!

Wśród przyczyn wypadków nieustannie, od lat, dominuje nadmierna prędkość. Ale ze wszystkich błędów, które popełniają kierowcy – jeden jest szczególnie niebezpieczny, zauważa policjant:

To o wiele, o wiele za mało!

– przestrzega podinsp. Konefał.

A jak grzechy wrocławskich kierowców wyglądają okiem samych wrocławian?

Trzeba zgodzić się ze słuchaczką – alkohol za kółkiem to grzech ŚMIERTELNY. Na szczęście – co raz rzadziej popełniany, zauważa Leszek Konefał z drogówki:

Jak podkreśla, 2 złote, które trzeba wrzucić do automatu ma niewspółmiernie małą wartość do życia, które możemy ocalić dzięki upewnieniu się, czy jesteśmy w stanie bezpiecznie kierować pojazdem. Ale – dodajmy – swoją kondycję we Wrocławiu możemy BEZPŁATNIE sprawdzić np. w dawnej izbie wytrzeźwień (Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym) przy Sokolniczej.

Szczegóły w naszym materiale: Reporter Radia GRA „dmucha w balonik”. Bezpłatne badania alkomatem przy Sokolniczej

A jak powinniśmy świętować Dzień Bezpiecznego Kierowcy? O to też nasz reporter pytał na wrocławskich ulicach!

– mówi Leszek Konefał z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy wojewódzkiej. A z nim i z kierowcami z naszego miasta rozmawiał Damian Zdancewicz.

Zostaw komentarz