Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dziś (25.07) Dzień Bezpiecznego Kierowcy! Czy wrocławianie zasługują na to miano?

Facebook

Dziś dzień św. Krzysztofa. A więc także – Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Czy wrocławianie i Dolnoślązacy mają co z tej okazji świętować? Okazuje się, że tak.

Pierwszy miesiąc wakacji mija na drogach spokojniej niż przed rokiem, komentuje podinsp. Leszek Konefał z wrocławskiej drogówki:

Jak to wygląda w liczbach? W tym roku od początku wakacji było 165 wypadków – o 45 mniej niż rok temu w tym samym czasie. Liczba rannych spadła z ponad 250 do niespełna 200. Wrażenie robi różnica w liczbie kolizji – do tej pory wydarzyło ich się 2700. W lipcu ubiegłego roku do tego dnia było ich około 3300!

Wśród przyczyn wypadków nieustannie, od lat, dominuje nadmierna prędkość. Ale ze wszystkich błędów, które popełniają kierowcy – jeden jest szczególnie niebezpieczny, zauważa policjant:

To o wiele, o wiele za mało!

– przestrzega podinsp. Konefał.

A jak grzechy wrocławskich kierowców wyglądają okiem samych wrocławian?

Trzeba zgodzić się ze słuchaczką – alkohol za kółkiem to grzech ŚMIERTELNY. Na szczęście – co raz rzadziej popełniany, zauważa Leszek Konefał z drogówki:

Jak podkreśla, 2 złote, które trzeba wrzucić do automatu ma niewspółmiernie małą wartość do życia, które możemy ocalić dzięki upewnieniu się, czy jesteśmy w stanie bezpiecznie kierować pojazdem. Ale – dodajmy – swoją kondycję we Wrocławiu możemy BEZPŁATNIE sprawdzić np. w dawnej izbie wytrzeźwień (Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym) przy Sokolniczej.

Szczegóły w naszym materiale: Reporter Radia GRA „dmucha w balonik”. Bezpłatne badania alkomatem przy Sokolniczej

A jak powinniśmy świętować Dzień Bezpiecznego Kierowcy? O to też nasz reporter pytał na wrocławskich ulicach!

– mówi Leszek Konefał z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy wojewódzkiej. A z nim i z kierowcami z naszego miasta rozmawiał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj