Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dziś zapadnie wyrok w sprawie „zielonych kopert”

Facebook

Czy to koniec kontrowersji z parkowaniem na tzw. zielonych kopertach? Dziś (5.06) po 14:30 ma zapaść wyrok w sprawie kierowcy, który zostawił swoje auto na miejscu zastrzeżonym dla pojazdów wypożyczalni samochodów elektrycznych i nie przyjął mandatu od straży miejskiej. Reporter Radia GRA będzie obecny na sali rozpraw.

Zdaniem obwinionego koperta wymalowana na tle zielonego trójkąta nie jest legalnym znakiem drogowym, więc nie miał obowiązku jej przestrzegać. Straż Miejska i sam magistrat uważają za to, że z oznakowaniem wszystko było w porządku – bo koperty mają właściwe wymiary, wymagany przepisami napis kogo dotyczą, a oprócz nich – stoi także znak pionowy „parking zastrzeżony”.

 

To pierwsza z 19 tego typu spraw, która z inicjatywy strażników miejskich trafiła na wokandę. Wcześniej na temat znaków wyznaczonych przez miasto wypowiedział się wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Jego zdaniem są one nielegalne i miasto powinno przemalować tło kopert na szary kolor – tak, by odpowiadało kolorowi nawierzchni drogi. Jego służby nie mają jednak żadnych kompetencji, by orzekać w tej sprawie – nie mógł więc nic miastu nakazać, zamiast tego wystosował „uprzejmą prośbę”.

 

Czytaj więcej:  Wojewoda z prezydentem spierają się o kolor farby na drodze. Mandatów nie będzie – sprawą zajmą się sądy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023