Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dzwon życia. Pacjenci usłyszą go jako dowód wygranej walki z rakiem

Facebook

W Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii od poniedziałku, 16 listopada możemy usłyszeć „Dzwon Życia”. Jego dźwięk będzie informował innych chorych, że któryś z pacjentów właśnie zakończył leczenie onkologiczne. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja „Pokonaj Raka”.

Pacjentka, która jako pierwsza uderzyła w dzwon, podkreśla jak ważna, jest szybka diagnostyka i profilaktyka.

Nie traciłam optymizmu i przez cały czas zmagania się z chorobą wierzyłam, że uda mi się pokonać raka. Jestem emerytowaną pielęgniarką, przez lata opiekowałam się pacjentami onkologicznymi, a po przejściu na zasłużoną emeryturę wróciłam do szpitala – jako pacjentka. Udało mi się pokonać chorobę dzięki szybkiej diagnostyce. Teraz apeluje do innych kobiet – regularnie badajcie swoje piersi, korzystajcie z badań profilaktycznych – wcześnie wykryta choroba, to duża szansa na powrót do aktywnego życia- mówi 76-letnia Krystyna Muszyńska.

/Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Według oficjalnych danych z Komisji Europejskiej, do 2035 roku liczba zachorowań na raka wzrośnie o 24 procent. Tylko w ubiegłym roku Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii udzieliło ponad 100 tysięcy porad. Codziennie do szpitala i przychodni zgłasza się ponad 1000 osób.

Marzy nam się, by ten dzwon wybrzmiewał w naszym szpitalu kilka razy dziennie, by przypominał pacjentom, że raka można pokonać. Chcemy wspierać naszych pacjentów w walce z chorobą, a osoby zdrowe zachęcać do profilaktyki. Kilkadziesiąt minut, które poświęcimy na badania – może uratować nam życie- mówi Paweł Zawadzki zastępca dyrektora do spraw Rozwoju Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii.

/Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Pierwszą ceremonię bicia w dzwon, rozpoczął kontradmirał Marynarki Wojennej USA w 1996 roku. Dzisiaj dzwony życia możemy usłyszeć w szpitalach na całym świecie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj