Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Egzamin przed The World Games zdany śpiewająco

Facebook

Władze międzynarodowej federacji World Games są pod wrażeniem stanem wrocławskich obiektów przygotowanych na tegoroczne igrzyska sportów nieolimpijskich. Co jeszcze wiadomo po ostatniej wizycie oficjeli w naszym mieście?

fot. Jerzy Piątek

Delegaci międzynarodowej federacji pozytywnie ocenili Stadion Olimpijski, Pola Marsowe czy niedawno ukończony tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia. Przyjrzeli się również planom komunikacyjnym oraz warunkom, w jakich będą przebywać i pracować sportowcy oraz dziennikarze. Największe wrażenie zrobiły na nich plany dotyczące ceremonii otwarcia na Stadionie Miejskim, która przygotowywana jest z wielkim rozmachem.

Podczas wizyty oficjeli we Wrocławiu potwierdzono również dwie ważne kwestie. Pierwsza dotyczy wyboru miejsca ceremonii zamknięcia igrzysk, która ostatecznie odbędzie się na Placu Wolności. Druga to sprawa transmisji telewizyjnych. Międzynarodowa Federacja podpisała umowę ze znaną w branży firmą ISB, która w przeszłości pracowała przy produkcji telewizyjnej letnich igrzysk olimpijskich. Na mocy porozumienia podczas igrzysk The World Games ma powstać 380 godzin sygnału telewizyjnego.

Polscy kibice będą mogli śledzić lipcowe zmagania sportowców na kanałach telewizji Polsat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023