Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ekologiczny budynek miejskiego urzędu powstanie przy ul. Hubskiej

Facebook

Miasto chce zmodernizować tamtejszy biurowiec tak, by był, jak najbardziej "zielony". Magistrat w ten sposób pomoże środowisku, ale też może dużo zaoszczędzić. Już trwają poszukiwania wykonawcy przebudowy. To ma być wzorcowy, ekologiczny budynek, zapewniają w urzędzie. Dach zostanie wymieniony.

fot. eliseocabrera \ pixabay.com

Jego powierzchnia usiana będzie panelami słonecznymi, które będą produkować prąd wykorzystywany potem do zasilania niektórych instalacji w budynku. Pozostała część dachu będzie zielona, utworzy swego rodzaju mini-park nad głowami urzędników i petentów. Ściany także będą pokryte zielenią, dużo będzie też przeszkleń, żeby do budynku wpadało jak najwięcej słonecznego światła.

Kontrolę nasłonecznienia, a także temperatury czy wilgotności zapewni  specjalny system, sterujący m.in. automatycznymi żaluzjami. W budynku będzie się także używało deszczówki. Powstanie specjalny system przechwytywania jej i magazynowania w zbiornikach do ponownego wykorzystywania.

Podobna instalacja jest na przykład na stadionie Wrocław, gdzie wszystkie toalety spłukiwane są wodą deszczową. Wszystko będzie kosztowało 15 mln. złotych, z czego tylko 4 mln miasto wyłoży z własnej kieszeni. Resztę dopłaci Unia europejska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj