Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ekspresowy remont drogi na ulicy Oławskiej

Facebook

Na najbliższe dwa weekendy, 12-13 i 19-20 listopada, zaplanowane są prace remontowe jezdni przy ulicy Oławskiej wzdłuż galerii dominikańskiej. Odcinek od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ul. Błogosławionego Czesława będzie wyłączany z ruchu w soboty i niedziele.

/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Jakie prace będą prowadzone?

Stara, skorodowana i popękana nawierzchnia zostanie zastąpiona nową. Prace mają także na celu zabezpieczenie jezdni przed zbliżającą się zimą. Ma to poprawić poziom bezpieczeństwa na tym odcinku jezdni.

Sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Prace będą prowadzone w kilku etapowych cyklach, wszystko po to, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym.

  • Etap I: frezowanie uszkodzonej jezdni na całej szerokości zaplanowano do realizacji na weekend 11 –13 listopada. Zamknięcie jezdni dla ruchu nastąpi o godzinie 22:00, w piątek 11.11, dojazd do pl. Dominikańskiego wyznaczono przez Podwale i ul. Piotra Skargi. Przejazd tunelem samochodowym na poziomie „– 1” będzie się odbywał bez zmian. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Podwalu, vis a vis konsulatu Niemiec.
  • Etap II: od 14 do 18 listopada powrót samochodów na sfrezowaną jezdnię, punktowe wygrodzenia przy regulowanych/wymienianych pokrywach od 24 studni.
  • Etap III: układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni. Wyłączenie ruchu kołowego obowiązuje od godziny 22:00 18 listopada do nocy 20/21 listopada.

Droga ma być gotowa do użytku jeszcze w tym miesiącu. Remont wykona konsorcjum firm Elektrotim oraz PW-Service. Kosz tej inwestycji to 509 517,49 złotych

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023