Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Elektroniczna rekrutacja do miejskich przedszkoli rusza w poniedziałek (7.03.)

Facebook

Rodzice dzieci będą mieli dwa tygodnie na to, żeby zalogować się na specjalnej stronie internetowej i wypełnić odpowiedni formularz, jeżeli chcą, by ich dziecko uczęszczało do publicznego przedszkola prowadzonego przez gminę Wrocław.

Mówi Anna Bytońska z wrocławskiego magistrat:

Liczba zdobytych punktów rekrutacyjnych zadecyduje o tym, do którego przedszkola dziecko się dostanie. Podczas wypełniania formularza rodzic wybiera trzy przedszkola, do którego jest gotów posłać swoją pociechę:

Zarówno na zarejestrowanie dziecka w internecie, jak i na doniesienie wydrukowanego formularza, czas mamy do poniedziałku 21 marca. System elektroniczny zamknie się tego właśnie dnia o godzinie 14:00. Wzięcie udziału w internetowej rekrutacji na tym etapie przyjmowania dzieci do przedszkoli jest konieczne. Następne nabory – o ile pozostaną w przedszkolach wolne miejsca – będą prowadzone już bez jego wykorzystania. W razie problemów z obsługą internetowego formularza można skontaktować się telefonicznie z pracownikami wydziału edukacji wrocławskiego magistratu. Urzędnicy już teraz zapowiadają, że rodzice mogą mieć techniczny kłopot tuż po i tuż przed zamknięciem internetowych zapisów:

– ostrzega Bytońska. Są grupy dzieci, które mogą liczyć na dodatkowe punkty w czasie rekrutacji. Część przywilejów wynika z przepisów polskiego prawa. Niektóre ustala magistrat. Faworyzowane będą m.in. te, których rodzice rozliczają się z podatków w mieście. Ale to nie koniec:

Wyniki rekrutacji rodzice poznają 19 kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj