Instytutu Grotowskiego zaprasza na sceniczną adaptację powieści Olgi Tokarczuk „Empuzjon”. Akcja dzieje się w legendarnym dolnośląskim uzdrowisku Görbersdorf, czyli w dzisiejszym Sokołowsku.
„Empuzjon” zostanie wystawione 7 i 8 czerwca o godz. 19, a także 9 czerwca o godz. 17 (pokaz z audiodeskrypcją) w Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego.
Spektakl w adaptacji i reżyserii Roberta Talarczyka to przejmujący traktat o poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie niedorzecznych uprzedzeń, bezmyślnie powielanych poglądów, drzemiących lęków. Rozważania dotyczące pojęć „kobiecości” i „męskości” odbywają się w cieniu niepokojącej kryminalnej intrygi rozgrywającej się w niewielkiej „klimatycznej” osadzie w przededniu wybuchu I wojny światowej
– czytamy w komunikacie przesłanym przez Instytut Grotowskiego.

„Empuzjon” jest kolejną po „Byku” koprodukcją Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Teatru STUDIO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.
Więcej informacji na temat spektaklu, jak i biletów znajdziecie TUTAJ
