Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest częściowe porozumienie w kwestii Lasu Mokrzańskiego

Facebook

Są już nowe ustalenia w kwestii wycinki Lasu Mokrzańskiego. Podczas spotkania w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu nadleśnictwo zaproponowało zmianę sposobu prac w 2021 roku. Jednak liczba drzew, które zostaną wycięte pozostaje ta sama.

Przypomnijmy: Las należy do skarbu państwa i zarządza nim nadleśnictwo Miękinia. Ale jest w znacznej części jest to teren leżący w granicach administracyjnych Wrocławia.

O ustaleniach opowiedział Waldemar Zaremba, nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia. Podkreśla też, że konsultacje z mieszkańcami i aktywistami dalej będą się odbywać.

Nadleśniczy tłumaczy także, dlaczego w lasach o przeznaczeniu gospodarczym prowadzi się wycinki.

Robert Suligowski z Komitetu Społecznego Ratujmy Las Mokrzański uważa, że udało się osiągnąć porozumienie. Dodaje jednak, że to nie koniec walki.

Aktywista zaznacza, że mieszkańcy również muszą dbać o Las Mokrzański.

Komitet będzie starał się też wpłynąć na to, żeby w przyszłości wycinano mniej drzew.

Ważnym punktem rozmów było także zapewnienie, że ograniczenia pozyskania drewna w Lesie Mokrzańskim nie wpłyną się na zintensyfikowanie prac w innych lasach w okolicy. O tym opowiedział dr Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

Natomiast o społecznej i edukacyjnej funkcji Lasu Mokrzańskiego mówił Jan Kułacz, przewodniczący zarządu rady osiedla Leśnica.

Pod postulatami przygotowanymi przez Komitet Społeczny Ratujmy Las Mokrzański podpisało się do tej pory ponad 7 tys. osób.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024