Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Fatalny stan torowisk. Tylko 11% jest w dobrym stanie

Facebook

Na początku 2020 roku miejska spółka poinformowała, że na torowiska tramwajowe wyjedzie tramwaj naszpikowany elektroniką, który ma sprawdzić stan torowisk. Wyniki miały być znane po kilku tygodniach, jednak o ich doproszenie się nie było łatwo. W końcu wyniki poznali aktywiści ze stowarzyszenia Akcja Miasto. Okazało się, że tylko 11% wrocławskich torów jest w dobrym stanie.

Bartosz Naskręski z biura prasowego miejskiej spółki przyznaje, że wrocławskie torowiska są w złym stanie. Zaznacza jednak, że właśnie dlatego miasto zintensyfikowało działania w tym obszarze.

Tymczasem według badań prowadzonych przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w 2019 roku wynikało, że 58 proc. torowisk było w bardzo dobrym lub dobrym stanie. Rzecznik MPK wyjaśnia skąd tak duża różnica między wcześniejszymi a najnowszymi badaniami.

Jakub Nowotarski ze stowarzyszenia Akcja Miasto podkreśla, że MPK udostępniło wyniki badań dopiero po złożeniu oficjalnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Uważa też, że rezultaty wynikające z raportu były sprawą niewygodną dla władz miasta.

Według aktywisty dzisiejszy stan torowisk wynika z wieloletnich zaniedbań, które dopiero od niedawna miasto próbuje naprawić w wyniku licznych interwencji mieszkańców.

Jednocześnie członek stowarzyszenia Akcja Miasto pochwala najnowsze decyzje w sprawie finansowania remontów.

Postanowiliśmy też zapytać o zdanie samych wrocławian. Czy uważają, że remonty są potrzebne?

Według zapewnień magistratu na poprawę stanu technicznego i modernizację torów oraz sieci trakcyjnych zostanie przeznaczone ponad 77 mln zł.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj