Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ferie na sportowo! Zieleniec i Karpacz zapraszają miłośników białego szaleństwa!

Facebook

Ferie oficjalnie uznajemy za rozpoczęte. Mamy dla wrocławian opcję nie tylko na długi dystans, ale chociażby na krótki wypad. Odpoczynek na nartach czy desce - taką możliwość daje Wam na przykład Zieleniec, jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce.

fot. melanieschamboeck0 / pixabay.com

Co dostaną tam do dyspozycji wrocławscy amatorzy białego szaleństwa?

Po pierwsze, 22 kilometry tras o różnej trudności – od zaawansowanych po te dla początkujących. 27 wyciągów, w tym pięć kanapowych. A to wszystko dostępne na jednym karnecie i aż do 22.00 każdego dnia, bo stoki są oświetlone. Jest też wypożyczalnia nart i kasków oraz możliwość nauki pod okiem instruktora. Warto dodać, że w Zieleńcu mamy klimat zbliżony do alpejskiego. W ciągu roku śnieg trzyma się tam nawet 160 dni. O dobre warunki możecie być spokojni.

Pamiętajcie, że w weekendy z dworca autobusowego we Wrocławiu do Zieleńca odjeżdżają SKIBUSY. Start o 6:35.

Jest też podobno okazja, by swoją przygodę z nartami rozpocząć mniejszymi krokami i w bardziej kameralnych warunkach… na przykład w Karpaczu. Tutaj ośrodek jest mniejszy, a trasy są trzy – 1100, 800 i 600 metrów. Jest też szkółka dla młodych adeptów narciarstwa, jest wyciąg linowy i linowa kolejka na 6 osób. Tutaj też śmiało pojeździmy do 22.00. A jeżeli chcielibyśmy skończyć wcześniej, to droga wolna, dolna stacja ma swój finisz niemal w centrum Karpacza, więc możecie zebrać się prosto ze stoku na jakiś regionalny obiad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021