Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Filharmonia Wrocławska zaprasza na ostatnie koncerty Giancarlo Guerrero

Facebook

To ostatni sezon w którym maestro Giancarlo Guerrero prowadzi NFM Filharmonię Wrocławską jako jej Dyrektor Artystyczny. Współpracę artysty z muzykami zwieńczy zakończenie sezonu symfonicznego. Odbędzie się ono 16 czerwca 2023 roku w Sali Głównej NFM o godz. 19.00.

/materiały prasowe/Archiwum NFM NFM Filharmonia Wrocławska fot. Łukasz Rajchert

Maestro podziękował Filharmonii za ostatnie lata spędzone we Wrocławiu.

Z wielką przyjemnością przez ostatnie sześć sezonów kierowałem NFM Filharmonią Wrocławską jako jej dyrektor artystyczny. W ciągu krótkiego okresu, który obejmował dwa sezony globalnych zakłóceń spowodowanych pandemią COVID, osiągnęliśmy tak wiele: dostarczając wartościowe programy wrocławskiej publiczności, odbywając trasy koncertowe w Europie i Ameryce Północnej, realizując nagrania płytowe, z których jestem bardzo dumny, i walcząc z pandemią, w czasie której przez cały czas publiczność słuchała naszej gry

– mówił Giancarlo Guerrero, Dyrektor Artystyczny NFM Filharmonii Wrocławskiej.

Po tym czasie nastąpił naturalny moment, aby ocenić, co przyniesie przyszłość i wydało mi się to odpowiednie podjęcie decyzji o rezygnacji z funkcji dyrektora artystycznego pod koniec tego sezonu. Robię to ze świadomością, że powrócę znowu w przyszłym sezonie – i mam nadzieję – jeszcze przez wiele lat poprowadzić muzyków tak wspaniałej orkiestry w tej cudownej sali.

– dodaje.

Z kolei Dyrektor Narodowego Forum Muzyki podkreślił ogromny wkład artysty w rozwój Filharmonii.

 Narodowe Forum Muzyki pragnie wyrazić ogromną wdzięczność Giancarlo Guerrero za ostatnich sześć sezonów, podczas których z dumą obserwowaliśmy rosnący poziom artystyczny oraz mogliśmy wspólnie prezentować publiczności niepowtarzalne koncerty. Niezwykłe zaangażowanie Giancarla zaowocowało wieloma wydawnictwami płytowymi, między innymi dla Deutsche Grammophon, a przede wszystkim – piękną i wartościową więzią z orkiestrą NFM Filharmonią Wrocławską. Razem tworzyliśmy tożsamość instytucji i razem toczyliśmy nierówną walkę z pandemią.

– mówił Andrzej Kosendiak, Dyrektor Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego.

Giancarlo chętnie sięgał po nowy repertuar – w tym wiele dzieł polskich kompozytorów, i bez wątpienia stał się ambasadorem naszym oraz całej polskiej kultury za granicą, czego szczególnym wyrazem było tournée po USA. Wszystkie doświadczenia spowodowały, że dla Giancarla NFM jest drugim domem, a my zyskaliśmy wspaniałego przyjaciela. Cieszymy się na przyszłe wspólne projekty, które, jestem przekonany, jeszcze nie raz dostarczą wrocławskiej publiczności najlepszych wrażeń

– przekonuje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023