Radio Gra Wrocław

Finały rozgrywek juniorskich w futbolu amerykańskim

Finały rozgrywek juniorskich w futbolu amerykańskim już w ten weekend na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W gronie czterech najlepszych drużych znaleźli się młodzi zawodnicy Panthers Wrocław. Mecz finałowy rozgrywek juniorskich w futbolu amerykańskim odbędzie się w niedziele 11 listopada punktualnie o 16:00 na Stadionie Olimpijski. Mecze półfinałowe rozgrywane są w sobotę.

Dla wrocławskiej drużyny będzie to szansa na rehabilitacje po przegranym finale w rozgrywkach seniorskich. Młode Pantery zmierzą się w półfinale z juniorami Lowlanders Białystok. Drużyna z Białegostoku wygrała w lipcu 13. PolishBowl pokonując Panthers 14:13. W drugim półfinale spotkają się Angels Toruś i Bielawa Owls. O juniorskie mistrzostwo Polski walczyło w tym sezonie dziewięć klubów, podzielonych na trzy grupy. Do turnieju finałowego awansowali ich zwycięzcy, a także zespół z najlepszym bilansem, który zajął w swojej grupie drugie miejsce.

Przed stadionem będą sprzedawane cegiełki w cenie 10 złotych, które uprawniają do wejścia na stadion. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce. Posiadacze ciegiełek wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Sobota, 10 listopada

12:00 Półfinał: Bielawa Owls – Angels Toruń

16:00 Półfinał: Panthers Wrocław – Lowlanders Białystok Niedziela

11 listopada

12:00 Mecz o trzecie miejsce

16:00 Finał

Piotr Krejner
Piotr Krejner