Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Flora i pszczoła – warsztaty rodzinne z tworzenia łąk kwietnych. Trwają zapisy!

Facebook

Niemal kompletnie wyparte z miast, ich interesy nie idą w parze z działalnością człowieka. Mowa o pszczołach. Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza do udziału w warsztatach rodzinnych dotyczących naszych małych, latających sąsiadów. Zajęcia odbędą się w sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 11.

Łąka kwietna na Placu Społecznym we Wrocławiu, fot. Kalina Soska

Podczas zajęć dowiemy się między innymi dlaczego pszczołom coraz trudniej jest znaleźć schronienie oraz pożywianie. A tak poznamy kilka sposobów, by wspomóc naszych latających sąsiadów. Jeden z nich zostanie zrealizowany podczas spotkań- uczestnicy wspólnie wysieją łąki kwietne, które cieszyć będą zarówno pszczoły, jak i oczy zwiedzających.

Do pracy z roślinami potrzebna będzie mała łopatka ogrodowa. Organizator zapewnia narzędzia ze swojej strony, jednak każdy kto przyniesie własne, otrzyma voucher na bezpłatne uczestnictwo w dowolnych warsztatach organizowanych przez muzeum, ważny do końca 2024 roku.

Najważniejsze informacje

  • Czas trwania: około 90 minut
  • Wstęp: wolny, obowiązują zapisy
  • Formularz do zapisów: tutaj
  • Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12
  • Liczba uczestników: maksymalnie 12 osób (nie wliczając opiekunów)

Warsztaty „Flora i pszczoła” towarzyszą wystawie „Antropocen”, prezentowanej w Muzeum Architektury od 23 marca do 21 maja 2023 roku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj