Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Foodtrucki wjadą na miejskie działki

Facebook

Foodtrucki nie będą musiały „chować się” po zakamarkach miasta. Wrocławscy radni przegłosowali w czwartek (24.11.) zmiany w uchwale o parku kulturowym, które sprawią, że właściciele modnych ostatnio ciężarówek z jedzeniem będą mogli korzystać ze stosunkowo atrakcyjnych miejsc, jakie miasto wyznaczy na swoim terenie:

Rozmawialiśmy z Agnieszką Kędzierską  przewodniczącą Komisji Architektury i Rozwoju Przestrzennego.

Takich punktów na mapie Wrocławia ma być dziewięć. Dwa z nich – na Wyspie Słodowej, pozostałe m.in. koło trasy WZ, przy Panoramie Racławickiej czy na Wyspie Piaskowej. Właściciele foodtrucków już cieszą się z tych zmian. Do tej pory wystawienie się z taką ciężarówką nie tylko w parku kulturowym, ale w ogóle – na jakiejkolwiek gminnej działce – było niemożliwe:

– komentuje Grzegorz Brzozowski, właściciel ruchomej pizzerii i burgerowni przy jednym z wrocławskich mostów. Dodaje też, że ze zmiany – nawet, jeżeli miałby na niej w ogóle nie skorzystać – jest zadowolony:

– mówi Grzegorz. Zdradza jednak, że nie od razu da się stwierdzić, które miejsce jest dobre do handlowania, a które nie:

Dodajmy, że dzięki tej samej uchwale z centrum miasta mają zniknąć kluby ze striptizem i ich pracownice nagabujące przechodniów w Rynku, a na właścicieli kamienic zostanie nałożony obowiązek usuwania z nich graffiti. Prawo ma wejść w życie za około pół roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj