Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Gdzie w tym roku jest taniej, a gdzie drożej na stacjach paliwowych?

Facebook

Mimo wakacji - paliwa tanieją! Wprawdzie nie są to drastyczne obniżki – bo tylko o kilka groszy – ale teraz, w sezonie wakacyjnych wyjazdów, dla naszych portfeli będzie to wielka ulga.

W naszym regionie cena „bezołowiowej” oscyluje w okolicach 4 złotych i 35 groszy na litrze i tak pozostanie, w kraju ma być podobnie:

– prognozuje analityk rynku paliw Jakub Bogucki z portalu epetrol.pl. Dla wielu osób to zaskoczenie, bo zwykle z nastaniem lata ceny szybowały w górę – zwłaszcza jeżeli chodzi o szczególnie dobrze sprzedającą się w wakacje benzynę. Dlaczego teraz jest inaczej?

– wtedy wszakże ceny zbliżały się do nawet 6 złotych za litr, komentuje ekspert. Aktualna stawka za paliwa jest dobra, a sytuacja na rynku – optymistyczna, dodaje. Choć my przecież pamiętamy, że bywało lepiej – nawet poniżej 4 złotych. Możemy liczyć na takie ceny, na przykład po wakacjach?

Podczas planowania wakacyjnych wyjazdów przyzwyczailiśmy się do tego, że lepiej dobrze sobie rozplanować miejsca, w których zamierzamy zatrzymać się na tankowanie. Gdzie w tym roku będzie taniej, a gdzie drożej na stacjach paliwowych?

Lubuskie, które leży na naszej drodze nad zachodnie wybrzeże, jeżeli chodzi o paliwa jest dużo droższe niż Dolny Śląsk. Tam za 95-kę płacimy teraz średnio 4,52 zł za litr. Taniej jest nawet nad samym morzem, w zachodniopomorskim – 4,46 zł. Jeżeli chodzi więc o zachodnie województwa – u nas tankować jest zdecydowanie najkorzystniej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022