Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Gimnazjaliści ze szkoły nr 49 we Wrocławiu udowadniają, że potrafią się sami organizować

Facebook

Rockowe i hiphopowe koncerty, a także magiczne sztuczki i taneczne pokazy. To nie program wielkiego miejskiego festynu a kulturalnego charytatywnego wieczoru, który niemalże bez pomocy dorosłych przygotowują gimnazjaliści ze szkoły nr 49.

Swoją imprezę adresują do wszystkich wrocławian, liczą na kilkaset widzów. Starannie przygotowali program występów. Do tematu podeszli profesjonalnie i poprosili Radio GRA o wsparcie medialne. Zgodziliśmy się, bo na tak operatywną młodzież nie trafia się często:

Opowiada naszemu reporterowi jeden z organizatorów,  Maciej Kiliański. Gimnazjaliści nie ukrywają, że chcą, by wrocławianie nie tylko słuchali muzyki i przyglądali się występom, ale także, gdy będzie taka okazja, poskakali pod sceną. Młodzi ludzie bardzo dużo pracy włożyli w to, żeby zapewnić jak największy poziom występów swoich kolegów. Zorganizowali nawet profesjonalne przesłuchanie:

Ten tytaniczny wysiłek uczniów ze szkoły nr 49 nie wynika z tego, że gimnazjaliści chcą się pobawić. Cel jest szczytny. Impreza będzie biletowana. Gdzie trafi dochód?

Mówią organizatorzy Maria Rózga i Maciej Kiliański. Zorganizowanie zabawy dla kilkuset osób nie jest wcale niekończącym się pasmem przyjemności. Młodych ludzi to nie zraża:

Impreza startuje w piątek za dwa tygodnie (17.03). Bilety normalne będą kosztowały 20 zł, ulgowe 15 zł, a grupowe 10 zł od osoby. My także tam będziemy. Wcześniej przyglądniemy się, jak idą przygotowania do zabawy. Słuchajcie Radia GRA na 95,1 FM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj