Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Golf jest dla każdego”. Nowe wydarzenie w Kopalni Wrocław

Facebook

W sobotę (12 sierpnia) w Kopalni Wrocław Strefa Wakacji, przy ul. Odrzańskiej 11 (Paniowice) odbędzie się druga edycja „Golf jest dla każdego”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie bilet wstępu na teren obiektu.

/materiały prasowe/Kopalnia Strefa Wakacji/

Celem wydarzenia jest propagowanie golfa jako dyscypliny sportu dla każdego, oraz przełamywanie istniejących w Polsce stereotypów na temat tej dyscypliny, jako sportu snobistycznego, dla ludzi bogatych i najczęściej w starszym wieku.

W przeciwieństwie do większości wydarzeń promujących golfa, „Golf jest dla każdego” nie będzie się odbywać na polu golfowym, lecz na obiekcie rekreacyjnym.

Ideą tego wydarzenia jest, aby wyjść z golfem do ludzi i pokazać go na obiekcie nie golfowym, choć o charakterze sportowo rekreacyjnym, jako dyscyplinę widowiskową, ciekawą, nie na zbyt drogą oraz mogącą być uprawianą przez niemalże każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu materialnego. Golf jako dyscyplina „dla Każdego” może być uprawiana także przez osoby niepełnosprawne. W tym roku po raz pierwszy osoby z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły spróbować tej pięknej dyscypliny pod okiem wykwalifikowanego trenera

– czytamy w komunikacie organizatora.

W tegorocznej edycji wydarzenie zostanie rozszerzone o zlot caravaningowy, który odbywać się będzie na terenie Kopalnia Camper Park oraz obiektu Kopalnia Wrocław w dniach 11 – 15 sierpnia. Miłośnicy Caravaningu będą mieli okazję poznawać uroki i tajniki golfa, jako dyscypliny znakomicie wpisującej się w Caravaningowy styl życia.

Co przygotowano?

Strefa małego Golfisty – golfowe gry i zabawy dla dzieci

  • Pokazy gry golfowej zarówno na trawie, jak i na wodzie z pływającymi piłkami
  • Pokaz pracy maszyn do utrzymania pól golfowych.
  • Treningi i ćwiczenia golfowe dla każdego
  • Turnieje i zawody golfowe dla każdego
  • Stoisko z nowoczesnym sprzętem golfowym dla każdego (możliwość zakupu)
  • Wystawa historycznego sprzętu golfowego – prezentacja kijów i piłek z XIX wieku
  • Ciekawe prelekcje na temat golfa „Golfowe fakty i mity” i „Golf jest też dla niepełnosprawnych”

Na miejscu pojawią się również animatorki dla dzieci. Oprócz tego każdy będzie mógł wziąć udział w turniejach Siatkówki Plażowej, czy Teq Ball, uczestniczyć w zumbie, oraz podziwiać lądowanie spadochroniarzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj