Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Historyczny sukces piłkarek Ślęzy Wrocław. Awans do 1 ligi stał się faktem!

Facebook

Piłkarki Ślęzy Wrocław zapisały wspaniałą kartę w historii klubu. Żółto-czerwone w sobotę pokonały Rolnika Głogówek 6:0, zwyciężając w grupie południowej II ligi i awansując na kolejny poziom rozgrywkowy.

/materiały prasowe/Klub Sportowy Ślęza Wrocław/

Przed sezonem mało kto spodziewał się, że beniaminek rozgrywek będzie w stanie włączyć się na dobre do walki o awans. Przypomnijmy, sezon 2022/23 był pierwszym sezonem Ślęzy w II lidze.

Jednak już od pierwszych kolejek, żółto-czerwone szły jak burza, wygrywając z najmocniejszymi rywalami w drodze o awans, czyli ROW-em Rybik i Respektem Myślenice. Do liderującego zespołu z Myślenic piłkarki po 11 kolejkach traciły zaledwie 1 punkt.

Wiosną wrocławianki zremisowały w Rybniku i pokonały Respekt, dzięki czemu otworzyła im się autostrada do historycznego awansu. Po zwycięstwie nad drużyną z Małopolski podopiecznym Arkadiusza Domaszewicza zostało do zrobienia sześć kroków – na końcu tej drogi czekała brama z napisem I liga.

/materiały prasowe/Klub Sportowy Ślęza Wrocław/

Co ostatecznie przypieczętowały wysokim zwycięstwem, aż 6:0 z Rolnikiem Głogówek.

Zaliczyliśmy kolejny awans, ale tak jak powtarzałem swoim zawodniczkom, jest to rezultat ich pracy, rezultat wielu wyrzeczeń, które prowadzą je tam, gdzie są teraz. Droga, którą podążamy od kilku sezonów jest niezmienna, mamy świadomość, że 1 liga będzie jeszcze bardziej wymagająca, ale my chcemy więcej i więcej. Na pewno nie zamierzamy potraktować nadchodzącego sezonu jako jednorocznej przygody. Będzie to raczej kolejny etap naszej drogi

– mówił po spotkaniu trener Ślęzy Arkadiusz Domaszewicz, który jednocześnie pełni rolę koordynatora całej sekcji piłki nożnej kobiet.

Do drugi awans Ślęzy Wrocław z rzędu! Życzymy powodzenia w 1 lidze.

/materiały prasowe/Klub Sportowy Ślęza Wrocław/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj