Radio Gra Wrocław

Hydropolis powraca do pomocy w nauce

Po zimowych feriach eksperci z wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej znów pomagają uczniom szkół podstawowych wypełnić ich szkole obowiązki. W trybie online wyjaśniają zagadnienia nie tylko związane z wodą, której poświęcone jest Hydropolis. Pomagają także w napisaniu wypracowań, rozwiązywaniu zadań z matematyki czy ćwiczeń z języka angielskiego i francuskiego.

Pierwsza edycja projektu #HYDROeduwsparcie cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Edukatorzy z wrocławskiego Hydropolis od połowy listopada do ferii zimowych przeprowadzili 200 spotkań z uczniami szkół podstawowych, podczas których odpowiedzieli na pytania powstające w trakcie nauki zdalnej. Teraz, pomimo powrotu do szkół uczniów klas 1-3, zespół centrum edukacji ekologicznej wznawia projekt dzielenia się swoją wiedzą i pomocy w nauce dzieciom oraz młodzieży ze szkół podstawowych.

mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Trudne zadanie z matematyki? Niejasne zasady gramatyki języka angielskiego? A może problem ze zrozumieniem praw fizyki? W przyswojeniu właśnie tych tematów, a także zagadnień z następujących przedmiotów: język polski, język francuski, chemia, geografia, biologia, przyroda (klasy 1-3), historia, WOS, sztuka oraz w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, codziennie pomagają edukatorzy z Hydropolis. Podczas pełnionych dyżurów online wspierają uczniów szkół podstawowych w rozwiązywaniu zadań domowych, przygotowaniu do sprawdzianów i kartkówek oraz w zrozumieniu nowych zagadnień przekazanych do pracy własnej. Korepetycje są bezpłatne.

Zapisy na konsultacje są możliwe przez system rezerwacyjny. Wystarczy wypełnić formularz na stronie TUTAJ, napisać jakiego zagadnienia ma dotyczyć spotkanie i umówić się na dogodną godzinę. Dyżury są dostępne w godzinach 8:00-18:00, od poniedziałku do piątku.

mówi Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis.

W projekcie #HYDROeduwsparcie do dyspozycji uczniów jest aż kilkunastu przewodników. Każdy z nich na co dzień jest zawodowym edukatorem, ale teraz odkrywa wiele innych umiejętności, jak pasja matematyczna czy świetna znajomość języka francuskiego i chęć podzielenia się tą wiedzą dalej. Załoga Hydropolis została przeszkolona przez pedagogów. Fachowej pomocy udzieliła nam m.in. dr Kamila Kamińska-Sztark, Pełnomocniczka ds. Odpowiedzialności Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie realizuje projekt „Starszy brat, starsza siostra”.

To nie pierwszy raz, kiedy Hydropolis przenosi swoją aktywność do Internetu. Wiosną tego roku, podczas lockdownu, instytucja prezentowała na facebookowym profilu cykl aktywności #HYDROwDOMU. Były to między innymi filmy z eksperymentami do wykonania w warunkach domowych, wirtualne spotkania edukacyjne z Ośmiornicą, Rekinem i „szalonym naukowcem” czy zajęcia jogi.