Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przeniosą Gimnazjum numer 20?

Facebook

Dzięki wysiłkom uczniów udało się zdobyć fundusze na rozbudowę przyszkolnego boiska i budowę nowej bieżni lekkoatletycznej. Projekt będzie realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Tymczasem Gimnazjum nr 20 ma zostać przeniesione, z ul. Pautscha na ul. Spółdzielczą. Projekt uchwały zostanie zgłoszony na czwartkowej (21.01.) sesji Rady Miejskiej.

W ramach szkoły działają m.in. klasy o profilach piłkarskim i lekkoatletycznym. Dlatego boisko jest dla nich wyjątkowo ważne.

-mówi Przemysław Bednarek, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 20. Zdaniem nauczycieli i rodziców uczniów taka decyzja poważnie skomplikowałaby funkcjonowanie kameralnej, a jednocześnie mogącej pochwalić się dużymi osiągnięciami wychowawczymi, placówki:

-mówiła matematyczka z Gimnazjum nr 20, Małgorzata Pichur. Departament edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia chce przyłączyć Gimnazjum nr 20 do Zespołu Szkół nr 19. Mówi Ewa Szczęch, dyrektor Działu Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych:

Przypomnijmy, w ostatnim czasie wrocławski magistrat chciał zlikwidować Szkołę Podstawową nr 107 przy ul. Prusa. Uczniowie mieli się przenieść do o nowoczesnego budynku Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego. Po protestach rodziców magistrat wycofał się z tego pomysłu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024