Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Inauguracja pokazu specjalnego Wrocławskiej Fontanny Mulitemedialnej

Facebook

Dzisiaj o godz. 21.45 odbędzie się pierwszy w tym roku pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Sezon letni rozpoczyna się również na całym terenie Hali Stulecia.

/fot. fb. Hala Stulecia/

Pokazy dziennie i wieczorne wystartowały już 22 kwietnia, ale pierwszy pokaz specjalny odbędzie się dzisiaj o godz. 21.45.

W kompleksie Hali Stulecia sezon rusza już na całego. Jeszcze w kwietniu wystartowaliśmy z pokazami dziennymi i wieczornymi, a teraz przyszedł czas na tak uwielbiane przez wrocławian i turystów pokazy specjalne. Na pierwszy ogień – prawdziwy ogień, czyli pokaz Cztery Żywioły

– zapowiada Jakub Grudniewski prezes Hali Stulecia.

Jaka jest różnica między pokazami wieczornymi a specjalnymi?

Pokazy specjalne to te w pełnym multimedialnym wydaniu, czyli z pięknymi projekcjami na wodnym ekranie o powierzchni aż 400mkw. Odbywają się tylko w piątkowe i sobotnie wieczory, lecz ich godzina jest zmienna i dostosowywana w trakcie sezonu do pory zachodu słońca, stąd warto śledzić harmonogram na halastulecia.pl oraz nasze media społecznościowe

– dodaje Jakub Grudniewski.

Podczas zimowej przerwy fontanna przeszła sporą modernizację, zamontowano między innymi nowe lampy.

Ważne informacje

  • Pokazy dzienne, codziennie o każdej pełnej godzinie od 10.00 do 17.00
  • Pokazy wieczorne, codziennie o każdej pełnej godzinie od 18:00 do 21:00 + 21:40
  • Pokazy specjalne, w piątki i soboty, według harmonogramu dostępnego tutaj

Kilka słów na temat fontanny

Historyczny staw został zaprojektowany przez genialny duet Max Berg – Hans Poelzig. Powstał w 1913 roku na potrzeby Wystawy Stulecia jako centralny punkt Terenów Wystawowych. W 2009 roku remont przeszła cała Pergola, a staw stał się największą w Polsce i jedną z największych w Europie fontann multimedialnych. Niecka ma powierzchnię bliską 1 ha, a całość widowiska tworzą 182 dysze dynamiczne, 88 dysz spieniających wodę, 3 dysze ogniowe oraz 328 zatopionych w wodzie lamp. Centralny gejzer wyrzuca słup wodę na wysokość tylko o 2 m niższą od samej Hali Stulecia, bo aż na 40 m.

Coś dla fanów dobrego jedzonka

Pełne otwarcie sezonu oznacza też uruchomienie wszystkich punktów gastronomicznych na terenie kompleksu. 7 dni w tygodniu działać będzie już Bistro przy Pergoli z letnimi przekąskami kuchni i cukierni Hali Stulecia. Również dzisiaj startuje Strefa foodtrucków, którą Hala Stulecia współtworzy ze swoimi partnerami. Na terenie kompleksu będzie w tym roku jeszcze więcej punktów z lodami. A co ważne, sprzedawane na terenie kompleksu lody cukiernia Hali Stulecia robi sama, na miejscu, według naturalnych receptur. Otwarta niespełna rok temu Restauracja Tarasowa, choć całoroczna, to otwiera teraz swój zewnętrzny taras, odkrywa nową wiosenną kartę i przygotowuje się do swoich pierwszych urodzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023