Radio Gra Wrocław

Inspekcja Transportu Drogowego dokręci śrubę przewoźnikom z Kotliny Kłodzkiej i okolic

Przyczyną są fatalne wyniki ostatnich kontroli, po których zatrzymano kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Większość busów i autobusów nigdy nie powinna wyjechać na drogi. Jakie są najczęstsze bolączki kontrolowanych pojazdów?

Łyse opony, zużyte zawieszenie, niesprawny układ kierowniczy czy wycieki płynów, to tylko część grzechów jakie popełniają kierowcy wożący mieszkańców na liniach w Kłodzku i Dzierżoniowie. Przed kilkoma dniami inspektorzy sprawdzili przewoźników w Dzierżoniowie. Na sześć pojazdów, pięć straciło dowód rejestracyjny. W kolejnych dniach, w wyniku następnych kontroli znów zatrzymano dowody. W sumie jedenaście.

Pojazdy należące do trzech firm okazały się być realnym zagrożeniem. Jak informują inspektorzy z Dolnośląskiego Oddziału ITD., takie usterki poważnie zagrażają bezpieczeństwu pasażerów, innych uczestników ruchu, a często nawet środowisku naturalnemu.

W dziewięciu przypadkach, pojazdy musiały odjechać na lawecie. Inspekcja będzie kontrolować dalej, a w przypadku już sprawdzonych, zostaną rozpoczęte postępowania wyjaśniające, które mają doprowadzić do ukarania winnych takiego stanu pojazdów.