Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Co dalej z tramwajem na Jagodno po Panelu Obywatelskim? Jest problem

Facebook

Nowy Dwór się doczekał, może my też się doczekamy... - mówią mieszkańcy o planowanej budowie linii tramwajowej na Jagodno. Tymczasem z końcem roku pojawiły się kolejne utrudnienia. Koncepcja, którą dotychczas zakładał Urząd Miasta okazała się niemożliwa do zrealizowania.

Mieszkańcy się niecierpliwią i coraz częściej zamiast przepełnionych autobusów wybierają wygodny samochód. O trudnej sytuacji komunikacyjnej mieszkańców Jagodna opowiedziała nam pani Patrycja:

Pani Marta natomiast przyznaje, że zrezygnowała z korzystania z komunikacji miejskiej, ponieważ ta często bywa przepełniona:

Ze względu na utrudnienia związane z krzyżowaniem się linii tramwajowej i kolejowej miasto zaproponowało koncepcję przeniesienia torowiska przecinający ul. Bardzką wiadukt. Nagle okazało się jednak, że ten pomysł jest niemożliwy do zrealizowania.

Dlaczego tak jest wytłumaczyła Monika Kozłowska-Święconek z Biura Zrównoważonej Mobilności:

Polskie Linie Kolejowe wyrażają gotowość do wypracowania wspólnego rozwiązania. Jednak konkretnych pomysłów dalej brakuje. O dalszych działaniach spółki opowiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PLK.

Podczas Panelu Obywatelskiego mieszkańcy zgodzili się na tymczasowe rozwiązanie w postaci połączeń autobusowych.

O tych ustaleniach opowiedziała Małgorzata Konieczna, przewodnicząca zarządu osiedla Jagodno.

Monika Kozłowska-Święconek z Biura Zrównoważonej Mobilności wyjaśnia, jak dokładnie będzie wyglądało takie rozwiązanie.

Biuro Strategii PKP PLK zaproponowało organizację spotkania dla stron zainteresowanych problemem. Rozmowy miałyby odbyć się jeszcze w styczniu w formie telekonferencji.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023