Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Wrocławscy policjanci komisariatu wodnego radzą

Facebook

Policyjni wodniacy przygotowują dzieci do bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Tym razem tematyka spotkania dotyczyła bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych. Nie zabrakło również cennych uwag związanych z właściwym zachowaniem w pobliżu psa, zwłaszcza tego agresywnego, o których mówił przewodnik psiego specjalisty Oziego.

/materiały prasowe/KWP WROCŁAW

Wrocławscy policjanci komisariatu wodnego na co dzień podejmują różne interwencje na wodzie i terenach przywodnych. Jednak w zakresie swoich kompetencji realizują również przedsięwzięcia profilaktyczne. Zbliżające się zimowe ferie to dobry moment, aby prowadzić edukacyjne spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań przy zamarzniętych akwenach, a także bezpieczeństwa dzieci i młodzież na co dzień, w tym podczas zabaw na podwórku, wyjazdów oraz odpowiedniego zachowania w kontakcie z agresywnym psem.

Jedno z takich spotkań odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach. Tam policyjni wodniacy rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Najciekawszym elementem spotkania była rozmowa z przewodnikiem psa służbowego. Policjant opowiedział na czym polega praca z psem, jak zwierzak wykonuje swoje zadania oraz co najciekawsze – jak wyglądał proces szkolenia. Mówiąc o zwierzętach nie mogło zabraknąć informacji, na temat prawidłowych zachowań w kontakcie z czworonogami, a zwłaszcza tymi agresywnymi. Wspólne ćwiczenie prawidłowych postaw z pewnością zapadnie w pamięć najmłodszych, co zwiększa szansę na zapamiętanie przekazywanych treści.

O czym trzeba pamiętać?

  • na sankach zjeżdżaj w miejscach odległych od jezdni
  • podczas zabawy śnieżkami nigdy nie celuj w głowę
  • nie obrzucaj śnieżkami osób, które nie uczestniczą w zabawie
  • nigdy nie rzucaj śnieżkami w samochody oraz okna mieszkań
  • nigdy nie wchodź na zamarznięte akweny

Jeżeli zauważyłeś, że pod kimś zarwał się lód nigdy nie biegnij w kierunku ofiary – lód w tym miejscu jest na pewno słabszy i nie utrzyma dwóch osób, jak najszybciej wezwij pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112, a w miarę możliwości zaalarmuj również osoby dorosłe znajdujące się w otoczeniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj