Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak (nie) jeździć wokół cmentarzy?

Facebook

Ograniczenia w parkowaniu, zakazy wjazdu i ulice, które nagle stały się jednokierunkowe. To drogowa rzeczywistość dnia Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Co nas czeka na trasach wokół cmentarzy?

Przede wszystkim pamiętajmy: ulica Osobowicka jest we Wszystkich Świętych zamknięta dla ruchu prywatnych aut. Ale to nie koniec zmian.

Jeżeli chodzi o okolice cmentarza Osobowickiego, zakazy wjazdu staną także na Bezpiecznej, Łużyckiej i Jugosławiańskiej. Jeden kierunek ruchu obowiązuje na: Kleczkowskiej od ulicy Reymonta do Struga, oraz na Reymonta pomiędzy Osobowicką a Kleczkowską. Dużo osób będzie zapewne próbowało dojechać na Osobowice mostem Milenijnym. One muszą pamiętać o buspasie wyznaczonym na prawej części jezdni przeprawy patrząc w kierunku Obornickiej.

Rejon nekropolii na Grabiszyńskiej

Prócz zamknięcia samej ul. Grabiszyńskiej na odcinku od Ostrowskiego do Jordanowskiej musimy pamiętać o ruchu jednokierunkowym na ulicy Ostrowskiego od ul Grabiszyńskiej do łącznika Ostrowskiego i Klecińskiej. W dwóch kierunkach mogą tam jeździć jedynie autobusy MPK.
Kierowcy aut powinni zwracać uwagę na duże żółte tablice kierujące ich do parkingów. A jeżeli chcemy po prostu przejechać w okolicach wrocławskich cmentarzy… lepiej unikać ich bardzo szerokim łukiem.

Zmiany również przy mniejszych cmentarzach

Wkoło cmentarza na Smętnej nie pojedziemy ulicami Narcyzy Żmichowskiej, Emilii Plater, odcinkiem ul. Partyzantów i oczywiście samą Smętną. W rejonie cmentarza na Bujwida nie pojedziemy Sopocką, Liskego ani Czerwonego Krzyża. Uważajmy także na ruch jednokierunkowy na ulicach blisko pozostałych cmentarzy, na których powstaną dodatkowe parkingi. Dotyczy to ul. Morwowej w pobliżu cmentarza św. Ducha oraz cmentarza Kiełczowskiego. Tam jeden kierunek ruchu będzie wprowadzony na łączniku przy cmentarzu od ulicy Kiełczowskiej do Bierutowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj