Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak nie marnować jedzenia, czyli projekt „Światło w lodówce”

Facebook

Podczas epidemii zrobiłeś zapasy jedzeniowe, a teraz niekoniecznie wiesz jak się z nimi uporać, aby ich nie wyrzucić? Może zazwyczaj kupujesz zbyt wiele i potem niekoniecznie wiesz co z tym zrobić? Z pomocą przychodzi Aleksandra Bolek i jej projekt „Światło w lodówce” z tegorocznej edycji Mikrograntów.

 

Dzisiaj rozmawiamy właśnie z nią o problemie marnowania żywności, less waste i jej projekcie.

 

 

Zapytaliśmy również o kilka prostych trików, dzięki którym możemy ograniczyć marnowanie żywności…

 

 

I jak dodaje Aleksandra Bolek – oznacza to, że przed wyjściem na zakupy, zajrzyjmy co już w tej lodówce mamy, co wymaga np. natychmiastowej obróbki termicznej i spróbujmy to wykorzystać.

 

Dobrym sposobem jest również inspirowanie się przepisami, a niekoniecznie odtwarzanie ich w 100%…

 

 

A jak poradzić sobie z tymi ewentualnymi zapasami, które zrobione zostały podczas epidemii?

 

 

Z powodów epidemii projekt „Światło w lodówce” musiał nieco zmienić swoją formę i np. pierwsze zaplanowane wydarzenie odbędzie się online. W internecie pojawią się specjalne Kulinarne wideoporadniki…

 

 

Oprócz takiego warsztatu online, jesienią planowane są dwa wydarzenia kulinarne. W ramach warsztatów „Czerstwe” uczestnicy zapoznają się z przepisami na bazie czerstwego pieczywa. Drugie ze spotkań zatytułowane „Zwiędłe” dotyczyło będzie natomiast warzyw i owoców. W programie przewidziano także m.in. warsztaty z domowej produkcji środków czystości i kosmetyków. Po zakończeniu całego cyklu warsztatów powstanie edukacyjna broszura.

Szczegóły znajdziemy między innymi na fanpage Karłowice gotują – się

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj