StartW Radiu Gra Wiadomości dnia

Jak przygotować samochód do wakacyjnej podróży? Sprawdź, o czym warto pamiętać

Przed podróżą warto też sprawdzić czy mamy napompowane koło zapasowe:

Dobrze też jest na wakacyjny wyjazd samochodem zabrać zapas płynów eksploatacyjnych, dodatkowe żarówki, bezpieczniki i zapasowe koło:

– radził Piotr KOBUS, z Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy w Polskim Związku Motorowym. Dla pewności przed dłuższym wyjazdem warto udać się do stacji diagnostycznej, gdzie auto sprawdzą specjaliści:

Niektóre stacji kontroli pojazdów w czasie wakacji organizują akcję drzwi otwarte, podczas której przegląd przed podróżą wykonamy za darmo. Ocena poziomu płynów eksploatacyjnych, poziomu ciśnienia w kołach i stanu ogumienia to dopiero początek naszych oględzin:

Oprócz zapasowego koła, apteczki, zapasu paliwa, gaśnicy i trójkąta warto też zadbać o ubezpieczenie. I tu nie warto przed wakacjami oszczędzać i do obowiązkowej polisy OC można dokupić AC, czyli autocasco, które przydaje się na wypadek uszkodzenia auta przez jego właściciela, lub NW czyli ubezpieczenie kierowcy i pasażerów. Do tego warto też np. na tydzień czy dwa wykupić sobie Assistance:

Dzięki pakietowi Assistance możemy też skorzystać np. z darmowego dowozu paliwa. Zanim jednak wybierzemy konkretny pakiet ubezpieczenia, warto wcześniej porównać kilka ofert.

Zostaw komentarz