Radio Gra Wrocław

Wrocław bioodpady będzie odbierał częściej 

Rozpoczął się okres częstszych odbiorów odpadów BIO. Teraz będą one odbierane co najmniej dwa razy w tygodniu dla zabudowy wielolokalowej. Zwiększona częstotliwość będzie obowiązywała do 15 września.

/materiały prasowe/fot. Ekosystem

Wrocław bioodpady będzie odbierał częściej 

Bioodpady potrafią być uciążliwe zwłaszcza latem, przy wysokich temperaturach, kiedy zwiększa się ryzyko nieprzyjemnych zapachów. W tym okresie powstaje ich również dużo

– mówi Aleksandra Palus, rzecznik Ekosystemu.

Co można wrzucać do pojemnika na bioodpady?

Do brązowego pojemnika na bioodpady możemy wrzucać reszki kuchenne i resztki jedzenia. W tym pieczywo, skorupki po jajkach, zepsute owoce i warzyw oraz ich przetwory, fusy po kawie i herbacie oraz odpady z ogrodów – trawę, liście, rośliny, rozdrobnione gałęzie i kwiaty.

Czego nie można wrzucać?

W brązowym pojemniku nie można umieszczać kości, odchodów zwierząt, popiołu z węgla, ziemi, kamieni, kurzu z odkurzacza, włosów, sierści czy impregnowanego drewna. Harmonogram odbioru odpadów znajdziecie na stronie TUTAJ

Gdzie wyrzucać odpady „zielone”?

Odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych – skoszoną trawę, liście, drobne gałęzie, kwiaty – umieszczamy w brązowych pojemnikach w brązowych workach z napisem bio. Odpadów z pielęgnacji terenów zielonych nie można porzucać luzem przy śmietniku. Dodatkowo warto pamiętać, że większe rzeczy należy w miarę możliwości rozdrobnić zanim umieścimy je w pojemniku.

We Wrocławiu odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych zbierane są dodatkowo w kontenerach. Zasada ich zamawiania jest identyczna, jak w przypadku kontenerów na odpady wielkogabarytowe. Są podstawiane na wniosek zarządcy lub rady osiedla w miejscach, które są  ogólnodostępne.

Ze względu na specyfikę niektórych przestrzeni, na takich osiedlach, jak np. Biskupin i Sępolno, kontenery na odpady zielone podstawiane są nie na kilka dni, ale na stałe. „Całoroczne kontenery” na odpady zielone można znaleźć przy:

  • Kosynierów Gdyńskich 10a
  • Kosynierów Gdyńskich 60
  • Partyzantów 125
  • Jezierskiego 14

Mieszkańcom Sępolna przy ulicy Partyzantów 13 w ostatnich dniach udostępniono na stałe  kolejny kontener na odpady zielone. W tym miejscu będzie można z niego korzystać do końca sierpnia.