Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak wygląda świat bez wolności? Wyjątkowy przegląd filmów w Kinie Nowe Horyzonty

Facebook

Rusza jedyny taki festiwal filmowy - i to całkiem za darmo. Instytut Pamięci Narodowej zaprezentuje w Kinie Nowe Horyzonty, jak wygląda świat bez wolności – sportretowany w filmach z różnych zakątków globu. Seanse rozpoczynają się od piątku (3.06).

Przez 9 dni na bezpłatnych pokazach zostanie wyświetlonych 13 różnych filmów:

– opowiada zastępca prezesa IPN Paweł Kielski. Choć w przypadku każdego filmu jest wspólny mianownik: życie w dyktaturze, to będą one bardzo różnorodne. Z pewnością każdy, kto lubi kino – choćby nie przepadał w młodości za lekcjami historii czy WOS-u – znajdzie na przeglądzie coś dla siebie, przekonuje Błażej Grzechnik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w rozmowie z naszym reporterem Damianem Zdancewiczem:

Wyświetlane będą zarówno filmy stosunkowo nowe, które swą premierę miały w ubiegłym roku, jak i takie, które na w kinach wyświetlane były dekady temu i są doskonale znane szerokiej publiczności. W tym przypadku będzie to bardzo rzadka okazja, by zamiast w telewizji zobaczyć je na wielkim ekranie. Przegląd zostanie otwarty filmem z lat 60. ub. stulecia pod tytułem Fahrenheit 451:

Seanse są bezpłatne, ale liczba miejsc na salach kinowych jest ograniczona. Dlatego trzeba pobrać w kasie kina miejscówkę na wybrany seans.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020