Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak zgłosić porzucony wrak?

Facebook

Wraki samochodów można je spotkać na osiedlowych parkingach, w uliczkach, ale niejednokrotnie też w samym centrum. Tylko w tym roku strażnicy miejscy odholowali 228 takich pojazdów, z czego w lipcu blisko 30.

Były to zarówno samochody, które są częściowo niezdolne do poruszania się, nie posiadały powietrza w oponach, miały zdewastowane wnętrze, ale były też pojazdy całkowicie zniszczone bez żadnych cech, po których można ustalić właściciela, często wypalone. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub, którego stan wskazuje, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez policję lub straż miejską na koszt właściciela lub posiadacza. Po 6 miesiącach taki usunięty wrak staje się własnością gminy.

Usunęliśmy pojazdy, m.in. z ulicy Schuberta alei Śląska, Waligórskiego, Wieczystej, Partynic i Hallera. Każdorazowo, jeżeli widzimy taki wrak, czyli pojazd, którego stan wskazuje, że jest nieużywany, ale stoi on na drodze publicznej w strefie ruchu lub w strefie zamieszkania – możemy to zgłosić do straży miejskiej, telefonując pod nr 986 lub wysyłając takie zgłoszenie mailem na adres interwencje@strazmiejskawroclaw.pl

– mówił Waldemar Dorysiak, rzecznik wrocławskich strażników.

 

Mateusz Czmiel

Mateusz Czmiel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj