Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jaki jest przeciętny zdrowotny obraz wrocławskiego gimnazjalisty?

Facebook

Lekarze przebadali wrocławskich gimnazjalistów. Ponad 60% uczniów z niemal 40 szkół z naszego miasta wzięło udział w programie PoZdro, popularyzującym dbanie o zdrowy tryb życia. Z młodymi wrocławianami jest lepiej niż z ich kolegami, biorącymi udział w podobnych programach w innych miastach.

Ale to nie znaczy, że jest dobrze:

– mówi lokalny koordynator programu, Katarzyna Kostuch z Fundacji Medicover. Jaki jest wobec tego obraz przeciętnego gimnazjalisty?

– mówi prowadząca program PoZdro w Polsce, Kamila Szarejko i wyjaśnia: dziś cukier jest w jogurtach naturalnych, czy mleku – produktach, które przez naszych rodziców były, i są do tej pory, uważane za zdrowe. Gimnazjaliści jednak chcą być zdrowi, dodaje:

To nie koniec akcji. Przez dwa lata rodziny dzieci, które są zagrożone chorobami cywilizacyjnymi, zostaną objęte indywidualną opieką. Będą konsultowały się z lekarzami, psychologami, dietetykami i z zajęć sportowych. Ale pojedyncza akcja, o nawet najszczytniejszym celu, nie wystarczy – przyznaje dyrektor departamentu edukacji w magistracie, Jarosław Delewski:

Kolejna edycja badań przesiewowych rusza już we wrześniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj