Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jakie zadania stoją przed projektem Interreg?

Facebook

Prawie 230 milionów euro! Tyle Unia Europejska przeznaczyła na projekt Interreg, który rozwija współpracę transgraniczną Polski i Czech. Do tej pory na przygraniczne projekty wydano już ponad 100 milionów euro. Obecnie realizowanych jest ponad 60 projektów, z czego aż 65 % obejmuje tereny Dolnego Śląska.

www.umwd.dolnyslask.pl

Jakie zadania stoją przed projektem Interreg? O tym opowiedział marszałek województwa, Cezary Przybylski:

– mówi Marszałek, Cezary Przybylski. Anita Ryng, dyrektor Departamentu Europejskiej Współpracy Terytorialnej podkreśla, że projekt to nie tylko szansa na budowę nowych dróg i dbanie o dobra kultury. To także szansa na mentalne rozwijanie się kontaktów międzyludzkich.

– opowiada Anita Ryng. Projekty w ramach programu Interreg realizowane są we wszystkich sferach życia – mówi Cezary Przybylski. Co obecnie dzieje się na Dolnym Śląsku?

– mówi Przybylski. Ile kosztuje flagowy projekt?

Do rozdysponowania została kwota prawie 120 milionów euro. Obecnie trwa II nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na poszczególne projekty w ramach Interreg. Maksymalna kwota dofinansowania sięga 85% wartości projektu. Przyznanie środków z II naboru potrwa do lutego przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj