Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jakim językiem mówimy o kulturze?

Facebook

W czwartek 1 grudnia w Barbarze odbędzie się cykl warsztatów jesiennych w ramach Diagnozy Wrocławskiej Kultury- mają pomóc w zbadaniu obecnej sytuacji w sektorze, a także w przygotowaniu scenariuszy dla rozwoju lokalnej kultury – zbliża się do finału. Serię spotkań zakończą warsztaty o języku i wartościach istotnych dla wrocławskiego pola kultury.

A w nich dowiemy się między innymi:

  • Czy Wrocław charakteryzuje szczególne nazewnictwo?
  • Czy korzystamy w większym stopniu z jednych pojęć, a innych unikamy?
  • Jaka jest „temperatura” wypowiadanych w kontekście kultury słów – które z określeń warto rozwijać, a z jakich wyrazów można mówiąc o zjawiskach środowiskowych zrezygnować?

Co czeka nas w trakcie zajęć?

W trakcie zajęć organizatorzy postarają się zatrzymać nad wypowiadanymi słowami, przeanalizują ich znaczenie, a także zostanie podjęta próba wybrania istotnych dla pola kultury we Wrocławiu wartości, które mogłyby stać się lokalnym wyróżnikiem i pozwoliłyby na budowaniu na nich programu dla wrocławskiej kultury.

Diagnoza – „mapa drogowa” dla wrocławskiej kultury

Jesienne spotkania są jednym z elementów Diagnozy Wrocławskiej Kultury, będącej wprowadzeniem do procesu tworzenia wieloletniego programu rozwoju lokalnej kultury. Poprzedni – „Kultura obecna” – powstał w 2017 roku, a jego zadaniem było zarysowanie najważniejszych wątków rozwojowych dla miasta po doświadczeniu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Nowy program ma być odpowiedzią na aktualne wyzwania i potencjał obecny w sektorze kultury. Cykl wydarzeń otwartych dla wszystkich zainteresowanych uzupełniony został przez warsztaty wydobywcze, w których wezmą udział eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne obszary środowiska kultury. Publikacja nowego programu dla kultury planowana jest na połowę 2023 roku.

W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby działające we wrocławskiej kulturze. Zapisy prowadzone są przez dostępny online FORMULARZ.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023